Prasmingos vainutiškių dienos stovykloje

Vainuto gimnazijos stovykloje „Gera būti kartu“ atostogavo 17 mokinių.

Plaukiant mariomis stovyklautojai mokėsi surišti jūrinius mazgus ir pamatė, kaip keliamos ir nuleidžiamos burės.

Šioje stovykloje jau 18 metų dirba Aldona Juknienė, o šiemet prisijungė mokytoja Asta Merkelienė. Pirma diena prasidėjo gimnazijos direktorės Laimos Barakauskienės ir pavaduotojos Astos Mauricienės sveikinimu bei palinkėjimu gražių ir prasmingų dienų.

Atvykus į Dreverną mus pasitiko kapitonas Hubertas su „Reisine Dreverna“. Plaukiant mariose stovyklautojai buvo mokomi surišti jūrinį ir laivo pritvirtinimo mazgą, pamatė, kaip keliamos ir nuleidžiamos burės. J. Gižo etnografinėje sodyboje muziejaus vadovė Laura Martinkienė supažindino su ekspozicijomis. Vaikai nemažai sužinojo apie vėtrunges, jas spalvino, pasigamino po žuvelę.
Bitėnuose stovyklautojus pasitiko Pagėgių pasienio rinktinės vyresnioji specialistė Dovilė Jankauskienė. Mokiniai sužinojo apie pasieniečių profesiją, pamatė pasienio ženklus, matavosi liemenes ir šalmą. Daugiausiai gerų emocijų stovyklautojai patyrė klausydamiesi kinologo Giedriaus ir stebėdami belgų aviganio Nemo pasirodymą.

Švėkšnos amatų centre keramikos studijos mokytojas Vytautas Bliūdžius supažindino su molio savybėmis, parodė įvairių molinių dirbinių. Visi pasigamino po puoduką ar vazelę ir paliko išdeginti krosnyje.

Pagramančio regioniniame parke administratorė Rita Krompalcienė vedė edukaciją „Piemenėlių duona“. Stovyklautojai sužinojo iš ko buvo kepama duona, patys ant žarijų išsikepė po duonelę, kurią čia pat ir suvalgė užsigerdami kvapnia žolelių arbata. Pasistiprinus vaikams parodytos atodangos, 20 m aukščio piliakalnis, papasakota jį juosiančio upelio istorija, aplankyta partizanų žeminė.
Vainuto bendruomenės namuose Senųjų kaimo tradicijų kultūros centro vadybininkė Nijolė Stanelienė mokė „austi“ paveikslą iš gamtinės medžiagos, o Audrė Šalkauskienė rišo apyrankes makrame būdu.

Atsisveikinimo metu vaikai rašė: „Liūdna, kad baigėsi stovykla“, „Labai norėčiau dalyvauti ir kitais metais“, „Patiko kiekviena veikla“. Tai patys gražiausi padėkos žodžiai.