Prašoma prakartėlėse neįkurdinti gyvūnų

xmas-crib1Lietuvos žaliųjų sąjunga (LŽS) kreipiasi į gyventojus ir primena, jog šventiniu laikotarpiu svarbu užtikrinti, kad kuriant šventinę atmosferą viešose vietose nebūtų išnaudojami ir kankinami gyvūnai.    

LŽS pranešime teigiama, jog kasmet prieš šv. Kalėdas kyla iniciatyvos atkurti biblines ar kitas simbolines scenas viešose miestų ar bendruomenių teritorijose. Jų metu įrengiamos prakartėlės, kuriose dažnai įkurdinami gyvūnai – avys, asilai.

LŽS atkreipia dėmesį, kad tokios praktikos nėra suderinamos su teisinėmis gyvūnų gerovės ir apsaugos normomis. Žiemos metu lauke įrengtose prakartėlėse laikant gyvūnus daroma žala jų fizinei bei psichologinei būklei: neužtikrinama tinkama temperatūra, nesudaromos tinkamos sąlygos gyvūnų poilsiui, žiūrovų dėmesys, fejerverkų keliamas triukšmas ir kiti veiksniai kelia gyvūnams stresą. Be to, prakartėlių lankytojai gali pamaitinti gyvūnus netinkamu maistu, tad kyla papildomų rizikų.

Pranešime primenama, kad LR gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo 4 straipsnyje apibrėžta, jog gyvūnų naudojimas reklamai, filmavimui, fotografavimui, parodose ir kituose renginiuose, jeigu dėl to jiems sukeliamas skausmas, baimė, kančia, gyvūnai verčiami pranokti įgimtus sugebėjimus ir yra luošinami, laikomas žiauriu elgesiu su gyvūnais, todėl nėra toleruotinas.

LŽS prašo atsisakyti gyvūnų gerovę pažeidžiančių pramogų ir pasirinkti labiau gamtai draugiškas pramogas.