Prašymas įsteigti Vilkyčių seniūniją – ant valdžios stalo

VILKYCIAIVilkyčių seniūnijos steigimo iniciatyvinės grupės lyderiai antradienį, lapkričio 4 dieną, Šilutės savivaldybėje įregistravo prašymą įsteigti Vilkyčių seniūniją.

Vilkyčių bendruomenės centro „Viltis“ pirmininkas Mindaugas Rimeikis, Vilkyčių seniūnijos steigimo iniciatyvinės grupės pirmininkė Rima Valdžienė ir šios grupės narys, verslininkas Antanas Jonušas surengė spaudos konferenciją, kurioje žiniasklaidai pateikė informaciją apie šį vilkytiškių savivaldai istorinį įvykį.

Pasak R.Valdžienės, Savivaldybės administracijos direktoriaus sprendimu oficialiai buvo įregistruota iniciatyvinė grupė, kurią sudaro dešimt narių. Jiems suteikta teisė atlikti gyventojų apklausą dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo. Tokiai procedūrai buvo išduoti oficialūs apklausos lapai, kuriuose suformuluotas vienintelis klausimas – „Ar pritariate Vilkyčių seniūnijos steigimui?“.

Apklausoje dalyvaujantys žmonės savo parašais patvirtino nuomonę – „pritariu“ arba „nepritariu“.
Nuo spalio 24-osios iki lapkričio 2 dienos iniciatyvinės grupės nariai Vilkyčiuose ir aplinkiniuose kaimuose apklausė 317 žmonių. Tik 17 iš jų, t.y. 5,3 procentai, nepritarė seniūnijos steigimo idėjai.

Nori artimesnės savivaldos

Bendruomenės centro „Viltis“ pirmininkas M.Rimeikis pasakojo, kad idėja įsteigti seniūniją Vilkyčiuose brandinama jau maždaug dešimtmetį. Postūmis konkretiems seniūnijos steigimo veiksmams tapo rugpjūtį Vilkyčiuose įvykusios tradicinės šventės „Vilko pėdomis“ metu žmonių pareikštas noras, kad Vilkyčiai taptų seniūnija. Tada buvo surinkta apie 70 žmonių parašai, kurie tapo tarsi įgaliojimu Vilkyčių bendruomenėms pradėti žygius dėl seniūnijos steigimo.

Trys visuomeninės organizacijos – bendruomenės „Veiviržo slėnis“, „Viltis“ ir religinė šv. Brunono bendruomenė, kuriai vadovauja klebonas Vytautas Tamašauskas, sutarė vieningai dirbti, kad seniūnija būtų įsteigta.

Pasak M.Rimeikio, vilkytiškiai įsitikinę, kad jiems tvarkytis atskiroje Vilkyčių seniūnijoje seksis geriau nei dabar, kai seniūnijos centras yra Saugose. Bendruomenės kartu su Vilkyčių steigimo iniciatyvinės grupės nariais turi parengtą programą konkretiems tikslams pasiekti.

Teigiama, jog įsteigus Vilkyčių seniūniją bus galima kurti ir įgyvendinti daugiau projektų, įtraukiant socialiai pažeidžiamus ir neaktyvius Vilkyčių gyventojus. Planuojama nemažiau kaip du kartus per metus organizuoti tyrimus Vilkyčių seniūnijoje, kad būtų galima išsiaiškinti aktualiausius poreikius ir juos perduoti Savivaldybės tarybai spręsti. Norima teikti socialinės pagalbos paslaugas neįgaliems gyventojams jų namuose bei sudaryti sąlygas dienos pagalbos centrui įsteigti. Ketinama plėsti saugios kaimynystės principus ir sukurti nepakančią aplinką viešosios tvarkos pažeidėjams. Programoje numatyta ir daug kitų priemonių, kurios būtinos geresniam ir patogesniam vilkytiškių gyvenimui.

Spaudos konferenciją surengę iniciatyvinės grupės nariai yra įsitikinę, kad naujai įsteigtai Vikyčių seniūnijai ir joje esančioms bendruomenėms nemažai tikslų padės įgyvendinti čia pat, Vilkyčiuose, įsikūrusios pramonės įmonės ir vietos verslininkai.

Argumentai prieš seniūnijos steigimą

Pasak M.Rimeikio, kad ir nedaug žmonių tarp apklaustųjų nepritarė seniūnijos steigimui, svarbūs ir jų argumentai. Kai kurie pagyvenę žmonės baiminasi galimų didelių išlaidų dėl turto perregistravimo pasikeitus seniūnijos pavadinimui.
R.Rimeikis sakė, kad jau aiškinęsis Registrų centre dėl galimų išlaidų ir sužinojo, kad mokesčio suma priklausys nuo valdomo turto vertės ir objektų skaičiaus. Taigi adreso perregistravimo mokestis gali būti tik 10 Lt, kai valdomo turto vertė iki 50 000 Lt, o didžiausias mokestis – 400 Lt, kai turto vertė perkopia 1 mln. litų.

Kiti argumentai nepritarti seniūnijos steigimui vertintini tik kaip asmeniško pobūdžio – kai kam neįtinka kai kurie seniūnijos steigimo iniciatoriai. Yra ir besibaiminančių, kad seniūnijos steigimo iniciatyva nebūtų politizuota. Todėl seniūnijos steigimo iniciatoriai vengia į rinkimus kopiančių globėjų.

Ar tiki sėkme?

Lapkričio 28 dieną Vilkyčių seniūnijos steigimo klausimas jau galėtų būti sprendžiamas Savivaldybės taryboje. Iki to laiko jis tikriausiai bus aptariamas ir Tarybos komitetuose.

Vilkyčių bendruomenės jau analizavo į savivaldos rinkimus ėjusių ir rajono politikų vietas iškovojusių partijų savivaldos rinkimų programas. Visos be išimčių žadėjo skatinti ir remti savivaldos iniciatyvas, be to, kelios partijos savo rinkimų programose yra įsipareigojusios siekti Vilkyčių seniūnijos įsteigimo.

Todėl vilkytiškiai turi daug vilties, kad jų svajonė turėti savo seniūniją pagaliau išsipildys.