Prekybos centre pasisavinta piniginė užtraukė teistumą

money-3918183 960_720Pernai gruodį, likus kelioms dienoms iki didžiųjų metų švenčių, moteriai pasitaikė proga praturtėti. Iki tol neteistos, neįgalios, tuo metu nedirbančios moteris sąžinė neprabilo – ji neatsispyrė pagundai priglausti svetimą piniginę su 520 eurų.

Rastus pinigus pasiėmė, piniginę – išmetė

Kaltinamoji E. G. teisme pasakojo, kad vagystės dieną pasiėmusi pinigus už neįgalumą, nuėjo į parduotuvę Lietuvininkų gatvėje. Ten sutiko pažįstamą, kuris jai žadėjo padėti parsinešti prekes. Apsipirkusi moteris su pažįstamu, patraukė kasos link. Atsiskaitinėdama už prekes ji pamatė ant prekystalio gulinčią piniginę. Kadangi jokio sambrūzdžio parduotuvėje nebuvo ir piniginės niekas neieškojo, ji ją pasiėmė. Pravėrus vogtą piniginę ji išvydo nemenką sumą – 525 eurus įvairiomis kupiūromis ir monetomis, prekybos centrų nuolaidų korteles, pakabutį.

Apsukri moteris pasiėmė tik pinigus kupiūromis apie 500 Eur. Pinigų monetomis neėmė, o piniginę išmetė.

Nukentėjusysis K. G. teisme pasakojo, kad tądien atvažiavo iš Traksėdžių į Šilutę ir Lietuvininkų gatvėje esančiame bankomate išsigrynino 500 Eur įvairiais banknotais. Pinigus įsidėjo į piniginę, kurioje turėjo dar 45 Eur. Po to nuėjo į netoliese buvusią parduotuvę, prisirinko prekių ir nuėjo į kasą. Vyriškis už prekes kasininkei davė 25 Eur, gavo 3 eurus grąžos. Piniginę pasidėjo ant prekystalio, susidėjo prekes į krepšelį ir nuėjo nuošaliau prie stalo ketindamas dėti pirkinius į kuprinę. Tada pamatė, kad pirkinių krepšyje nėra piniginės. Manydamas, kad kažkur kitur įsidėjo piniginę, K. G. apieškojo save, tada nuėjo prie kasos. Tačiau ten piniginės jau nebebuvo. Vyras mano, kad jo piniginę galėjo paimti pirkėjas, kuriam po jo pardavėja skenavo prekes.

Pinigus praradęs vyras nuskubėjo į policijos komisariatą ir parašė pareiškimą, kad pavogta jo piniginė. Joje buvo 520 Eur, asmens tapatybės, SEB banko ir parduotuvių nuolaidų kortelės. Vyras neteko daiktų, įvertintų 531 euru.

Kaltę pripažino

Kartu su vagile buvęs R. A. pasakojo, kad padėjo E. G. prekes susidėti į maišelį, tačiau ką ji darė tuo metu, nematė, kaip atrodo jos pačios piniginė, nežino. Nieko neįtariantis vyras žmonių sujudimo dar būnant parduotuvėje nepastebėjo, kad kas nors būtų ieškojęs piniginės, nematė.

Prekybos centro vaizdo kamerų įrašuose matyti, kad K. G. atsiskaito už prekes, piniginę pasideda prie kasos ir, į krepšį susidėdamas prekes, ją užmiršta. Po jo prie kasos prieina vyras ir moteris, kurie atsiskaitinėja už prekes. Moteris paima paliktą piniginę, įsideda į savo rankinę ir išeina.Tos pačios dienos vakarą E. G. atvažiavo pas R. A. į namus ir atsivežė alkoholio, tačiau apie radinį nesigyrė. Praėjus kelioms dienoms ji vėl atvyko, vėl pirko alkoholinių gėrimų. Beje, atvyko taksi, todėl vyrui kilo įtarimas iš kur pas pažįstamą tiek pinigų.

Jis paklausė, iš kur ji gavo pinigų ir E. G. nenoriai papasakojo, kad rado piniginę su 500 ar 600 Eur, ir rado ją tuomet, kai jiedu buvo parduotuvėje. Moteris sakė, kad grąžins pinigus tuo atveju, jeigu ją suras policija.
Teismas E. G. skyrė laisvės apribojimą 6 mėnesiams, įpareigojant 3 mėnesius būti namuose nuo 22 iki 6 val., per visą laisvės apribojimo laiką dirbti arba registruotis Užimtumo tarnyboje ir per 5 mėnesius atlyginti K. G. padarytą turtinę žalą.

Nuosprendis galėjo būti skundžiamas.