Prekybos, pramonės ir amatų rūmai siūlo paslaugas verslui

VerslasKlaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmai (toliau – Rūmai) nori Šilutėje įkurti atstovybę, todėl reikėtų, kad bent 15 verslo įmonių taptų šių Rūmų tikraisiais nariais.

Prieš savaitę Šilutės seniūnijos salėje buvo surengtas Rūmų prisistatymas.

Pasak minėtos organizacijos generalinio direktoriaus pavaduotojos Vidos Kažuro, Rūmai šiandien atstovauja Klaipėdos ir Tauragės regionų verslo interesams ir siekia verslo plėtros. Jos nuomone, šioje organizacijoje puikiai suderinama didžiausių regiono įmonių ir vidutinio bei smulkiojo verslo atstovų narystė. Šiuo metu narių skaičius – daugiau nei 230.

Deja, kol kas tik dvi Šilutės rajono įmonės – durpių gamybos įmonė „Klassman Deilmann“ ir „Vyndario Česlovo sodyba“ – yra Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų narės.

Klaipėdos prekybos, pramonės ir amatų rūmų veiklos istorija – sena ir garbinga. Dar 19 amžiaus pabaigoje veikusi Klaipėdos pirklių korporacija 1919 metų rudenį buvo reorganizuota į Klaipėdos prekybos rūmus, kurie veiklą išvystė ne tik mieste, bet ir tuometinėse Klaipėdos bei Šilokarčemos kaimiškosiose apskrityse.

Dabartinė Rūmų organizacija yra išsaugojusi savarankiškumą, nes yra išlaikoma tik iš savo narių mokesčio, kuris siekia nuo 70 iki 150 Eur per metus, taip pat gauna pajamų iš teikiamų paslaugų bei įgyvendinamų projektų. Rūmai finansiškai nepriklauso nuo valžios ir politinių organizacijų, be to, jiems dažnai tenka tarpininkauti rengiant įstatymus ar nutarimus tarp verslo interesų ir valžios institucijų. Pasak V.Kažuro, verslininkai gali neabejoti, kad tokio tarpininkavimo misijoje Rūmai visuomet yra verslo interesų pusėje.

Rūmų administracijos darbuotojai verslininkams teikia paslaugas, suteikdami žinių, konsultacijų, reikalingų nuo įmonės veiklos pradžios iki eksporto ir verslo plėtros užsienyje. Pradedantiems verslą žmonėms pravartu gauti Rūmuose sukauptą informaciją apie mūsų krašte paklausią produkciją, paslaugas, žaliavų poreikius.

Rūmai bendradarbiavimo sutartimis yra susieti su viso pasaulio panašiomis verslo atstovybėmis. Todėl ieškantiesiems naujų rinkų užsienyje kraštiečiams gali suteikti informacijos apie kitų šalių verslo įstatymus, jų skirtumus, rinkų poreikius ir t.t. Beje, dabartiniu laiku viena iš populiariausių paslaugų yra informacija apie verslo partnerių patikimumą.