Prekybos tinklai atsisako gyvos žuvies akvariumų

 

Karpiai

Prekybos tinklas „Iki“ šiemet planuoja iš viso atsisakyti gyvos žuvies akvariumų, „Maxima“ mažins jų skaičių.

 

„Nuo 2018 metų nei vienoj rekonstruotoj parduotuvėj nebėra gyvos žuvies akvariumų, iki šių metų pabaigos jų neliks nei vienoj parduotuvėj, bus tik skrosta žuvis“, – BNS sakė prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė Indrė Baltrušaitienė.

Pasak centro atstovės, gyvų žuvų akvariumų nuspręsta atsisakyti, nes sudėtinga užtikrinti joms geras sąlygas, ypač šventiniu laikotarpiu. „Viena iš priežasčių yra užtikrinti gyvų žuvų gerovę, nes ypač šventiniu laikotarpiu jų yra labai daug ir sunku padaryti, kad jos nenukentėtų“, – teigė I. Baltrušaitienė.

Prekybos tinklas „Maxima“ ketvirtadienį paskelbė, kad gyvos žuvies akvariumų ketina atsisakyti palaipsniui. Anot pranešimo, per šiuos metus šešiose tinklo parduotuvėse akvariumų skaičius bus sumažintas nuo dviejų iki vieno arba jų atsisakyta visai, o naujai statomose – akvariumai nebus įrengiami. Šiuo metu akvariumai su gyva žuvimi yra didesnio formato „Maximos“ parduotuvėse, kuriose yra įrengta po vieną arba du akvariumus.

„Norfos“ atstovas Darius Ryliškis patvirtino, kad šis prekybos tinklas neturi gyvos žuvies akvariumų, jų nėra ir tinkle „Lidl“.

Prekybos tinklus nutraukti prekybą gyva žuvimi ragina gyvūnų teisių gynėjai.

Parengta pagal lrytas.lt inf.