Premjero patarėjas A.Vinkus gyrė mūsų medikus

viNKUS„Tik sveikas žmogus yra ir laimingas žmogus“ – taip apie medikų darbo prasmę mero Šarūno Laužiko kabinete kalbėjo Šilutę aplankęs ministro pirmininko patarėjas sveikatos priežiūros klausimams Antanas Vinkus. Rajono vadovų akivaizdoje jis dar kartą sveikino Šilutės ligoninės vyriausiąjį gydytoją Darių Steponkų, pripažintą geriausiu medicinos įstaigos vadovu Lietuvoje.

A.Vinkus prieš susitikimą su rajono vadovais jau buvo lankęsis Šilutės ligoninės Pediatrijos skyriuje. Merui Š.Laužikui jis sakė pajutęs šio skyriaus vedėjos Vaidilutės Intienės kompetenciją ir tikintis, jog vaikučiai šiame skyriuje gydomi kvalifikuotai ir kokybiškai.

Regioninės ligoninės statusas – užtarnautas

Kaip žinia, sąlyginai nedideliame rajone, kurio nemaža dalis ribojasi su kaimynine valstybe ir Kuršių mariomis, kitaip tariant pacientų iš tos pusės nėra ko tikėtis, Šilutės ligoninė turi regioninės ligoninės statusą. Žiniasklaidininkai nuogąstavo, kad Sveikatos apsaugos ministerija taupymo sumetimais gali šį statusą pakeisti ir pacientus nukreipti į Klaipėdos medicinos įstaigas.

A.Vinkus tokias prielaidas paneigė. Jis sakė, kad pirmiausia nori pasveikinti Šilutės medikų kolektyvą bei ligoninės administraciją, kad jie tokį statusą jau turi. Sveikintina ir tai, kad ligoninės gydytojai – kvalifikuoti ir gali suteikti visas tokio statuso ligoninei deramas paslaugas. Be to, pasak A.Vinkaus, nereikia manyti, kad geriausio vadovo vardai suteikiami be pagrindo – vadinasi, Šilutės ligoninei vadovauja ir ligoninėje dirba puikūs medikai.

Su tuberkulioze kovoti – susitelkus

Rajono politikas, Socialdemokratų frakcijos pirmininkas Saulius Vytuvis ministro patarėjui A.Vinkui sakė, kad Šilutės rajonas yra minimas kaip daugiausia turintis tuberkuliozės židinių, ir klausė, kaip Vyriausybė bei Sveikatos ministerija galėtų padėti tokią negandą sutramdyti.

D.Steponkus bei Savivaldybės gydytojas Marius Bartkus patvirtino, kad tuberkuliozės infekcijos problema opi. Jų teigimu, daugiausia tokių pacientų yra tarp asocialių žmonių, kuriuos sudėtinga įkalbėti tikrintis ir gydytis. Šilutės ligoninėje dirba gydytojas specialistas, kuris gali diagnozuoti tuberkuliozę.

A.Vinkus pripažino, kad prieš 12 metų buvo manyta, jog Lietuvoje tuberkuliozės infekcija sutramdyta ir problema nebeegzistuoja. Todėl ir buvo panaikinti rajoniniai dispanseriai. Jis ragino bendromis pastangomis – ligoninės medikų bei Savivaldybės gydytojo ir Sveikatos ministerijos – šiai problemai skirti daugiau dėmesio ir spręsti ją, kad žmonės būtų saugūs.

Mero pavaduotojas Virgilijus Pozingis informavo, kad Šilutės savivaldybė viena iš pirmųjų Lietuvoje ėmėsi savarankiškų priemonių su socialinių darbuotojų pagalba atrinkti tuberkuliozės ligos rizikos žmones ir juos patikrinti. Taip buvo atrasta bent pora dešimčių naujų ligos nešiotojų.

Vizitas naudingas

Po pokalbio pas merą A.Vinkus dar kartą apsilankė Šilutės ligoninėje, apėjo visus ligoninės skyrius, susitiko su jų vadovais, gydytojais.

Svečiui teko išklausyti rajono medikų nuomonę apie sveikatos apsaugos ministro Vytenio Andriukaičio vykdomą sveikatos priežiūros politiką. Ministrui linkėta ieškoti diplomatiškesnių priemonių, kaip įgyvendinti savo sumanymus – nesupriešinant gydytojų su pacientais, nemenkinant medikų ir pasitikėjimo jais.

Kita visiems aktuali problema – finansavimas. Ligoninėms turi būti užtikrintas finansavimas, atitinkantis jų atliktą darbą.

Vyr. gydytojas D.Steponkus A.Vinkaus vizitą pavadino naudingu ir produktyviu: popietę jam teko klausytis premjero Algirdo Butkevičiaus kalbos, ir joje jau buvo dėstomos aktualios žinios iš vizito Šilutėje.