Pretendentui į vicemerus – triuškinantis saviškių antausis

PUPSYS 2Atrodo, kad artinasi Šilutės savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos griūtis arba politinės įtakos permainos. Tokią mintį perša situacija, vykusi ketvirtadienį (lapkričio 24 d.) Tarybos posėdyje, – mero pavaduotojo rinkimai baigėsi visišku fiasko.

Socialdemokratų Šilutės skyriaus tarybos parinktą kandidatą į mero pavaduotojus Arūną Pupšį palaikė 9 politikai, 14 balsavo prieš, o 2 nebalsavo.

Vadinasi, kad iš 25 savivaldybės politikų už jo kandidatūrą nebalsavo ne tik 8 opozicijos politikai, bet ir 8 valdančiosios koalicijos politikai (valdžios koalicijoje oficialiai yra 17 narių).

Postas priklauso socialdemokratams

Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis „Šilutės naujienoms“ sakė, kad artimiausiame Tarybos posėdyje, o gal net sušaukęs specialų neeilinį posėdį, jis teiks kitą kandidatą į mero pavaduotojus. Pagal galiojančią valdančiosios koalicijos partnerių – partijos Tvarka ir teisingumas, socialdemokratų, Valstiečių ir žaliųjų sąjungos bei VRK „Už žmonių valdžią“ frakcijų – sutartį mero pavaduotojo postas priklauso socialdemokratų parinktam politikui.

Pasak V.Laurinaičio, iki lapkričio 24 dienos Tarybos posėdžio buvo surengtas valdančiosios koalicijos politikų pasitarimas, ir jame nė viena frakcija oficialiai nepareiškė jokio protesto prieš socialdemokratų siūlomą kandidatą A.Pupšį. Tačiau dabar, pasak V.Laurinaičio, akivaizdu, jog daug valdančiosios koalicijos politikų nepritarė A.Pupšio kandidatūrai – tai parodė slapto balsavimo rezultatai.

Meras „Šilutės naujienoms“ sakė nemanantis, jog A.Pupšio nesėkmę galima vertinti kaip koalicijos sutarties sulaužymą. Paprasčiausiai A.Pupšio kandidatūra nepatiko daugumai savivaldybės politikų.

V.Laurinaitis sakė, kad kvies valdančiosios koalicijos politikus pasitarti ir spręs, kaip ir kada bus pristatytas savivaldybės Tarybai kitas galimas vicemeras.

Ne pasaulio pabaiga

„Man asmeniškai tai nėra pasaulio pabaiga“, – sakė A.Pupšys „Šilutės naujienoms“ apie nepavykusį bandymą tapti mero pavaduotoju. Jis priminė, jog Šilutės savivaldos istorijoje ne naujiena, kad politikai nesilaiko susitarimų.

Pasak A.Pupšio, dalis kolegų, balsavusių kitaip, nei numatyta valdančiosios koalicijos sutartyje, parodė silpnumą ir nepagarbą Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus tarybos politikams.

A.Pupšys sakė, kad jeigu koalicijos partneriai iki rinkimų būtų aiškiai išdėstę priekaištus, dėl ko jis netinka būti vicemeru, jis būtų pats pasitraukęs. Todėl A.Pupšys mano, kad valdančioji koalicija dabar turės diskutuoti, kokį įsivaizduoja tolimesnį koalicijos darbą kartu.

Pasityčiojo iš saviškio

Savivaldybės Tarybos opozicijos politikų nebalsavimą už valdančiosios koalicijos parinktą vicemero kandidatūrą galima vertinti kaip valdžios stiprybės patikrinimą. Tačiau faktą, kad už A.Pupšį nebalsavo bemaž pusė valdančiosios koalicijos politikų, galima suprasti ne tik kaip antausį prastai parinktam kandidatui, bet ir kaip pasityčiojimą iš valdžios bendražygio.

Tokią mintį spaudos konferencijoje penktadienį iškėlė opozicijos lyderė Sandra Tamašauskienė. Ji svarstė, negi meras V.Laurinaitis nenutuokė, kad A.Pupšio kandidatūrai nepritars bemaž pusė koalicijos narių. Tai kam reikėjo išstatyti žmogų tokiam pažeminimui?

Laisvės sąjungos (liberalų) politikas Arvydas Jakas sakė, kad jam susidarė įspūdis, jog valdančioji koalicija susilpnėjo ir artėja prie griūties ar įtakos persidalinimo. Jo žodžiais tariant, vicemero rinkimų fiasko parodė valdžios silpnumą. O tą silpnumą, ko gero, sukėlė tai, kad „stogas prarado Seimo nario mandatą“.

Konservatorius Arūnas Kurlianskas pridėjo, kad „mandatus prarado dvišlaitis stogas“…