Prezidentė nusprendė: Vasario 16-osios šventė Rusnėje – išradingiausia!

grybauskaite iteike veliava rusneiPenktadienį Šilutės rajono Rusnės ir Šyšos bendruomenių atstovai turėjo neeilinį vizitą Vilniuje – jie spaudė ranką Lietuvos prezidentei Daliai Grybauskaitei ir klausėsi jos padėkos žodžių.

„Šilutės naujienų“ paskatinti, Vasario 16-osios šventės organizatoriai Rusnėje, likus kelioms dienoms iki šventės, Prezidentūros internetiniame puslapyje užregistravo savo šventės ant potvynio ledo idėją.

Originali šventė neliko nepastebėta – iš daugiau nei 200 užsiregistruotų šventiškų idėjų ji įvertinta kaip išradingiausia.

Pernai nepastebėti, šįmet apdovanoti

Prezidentūros internetiniame tinklapyje originalias idėjas, kaip paminėti Vasario 16-ąją, užregistravo net 250 Lietuvos ir užsienio bendruomenių.

Likus dviem savaitėms iki šventės Prezidentūros puslapyje Šilutės rajonas atrodė kaip nešvenčiantis Valstybės dienos – nė viena bendruomenė nebuvo užregistravusi savo idėjos.

„Šilutės naujienos“ suskubo taisyti situaciją: paskatinome Usėnų bendruomenę parodyti visai Lietuvai, kaip jie linksmai su cepelinais ir šaškių – šachmatų turnyru pasitinka valstybės šventę.

Paskatinome ir ketvirtą kartą ant potvynio ledo šventę rengiančias Rusnės bei Šyšos kaimo bendruomenes. Pasirodo, jau pernai savo idėją jie buvo užregistravę Prezidentūros tinklapyje ir… dėmesio nesulaukė.

Šįmet viskas apsivertė – paskutinėmis dienomis prieš šventę rusniškiai vis dėlto į tinklapį įkėlė savo šventės aprašymą, dar ir filmuotą medžiagą pridėjo.

Iškyla ant ledo, ledo ritulio varžybos, vaišinimasis sriuba, lietuviškų dainų dainavimas susikibus už rankų ir filmuke užfiksuoti laimingi žmonių veidai nepaliko abejingų – Prezidentūra nusprendė, kad šventė Rusnėje – išradinga!

Vasario 21 dieną Prezidentė išradingiausiai Valstybės atkūrimo dieną švenčiančioms Lietuvos bendruomenėms įteikė trispalves. Atsiimti šios dovanos ir Prezidentei ranką paspausti vyko šventės organizatoriai – Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė, Šyšos kaimo bendruomenės pirmininkė Aurelija Jakštaitė ir Rusnės bendruomenės „Rusnės sala“ pirmininkas Raimondas Plikšnys.

Įvertinimas – visų dalyvių nuopelnas

„Išradingai paminėdami savo Valstybės gimtadienį dar kartą parodėme, kad esame kūrybinga ir vieninga tauta, kuri vertina savo laisvę ir moka ją švęsti. Šią visai mūsų tautai ypatingą dieną visoje Lietuvoje ir užsienyje plevėsavo trispalvės. Tačiau svarbiausia, kad trispalvė puošia mūsų širdis kiekvieną dieną, kad mylime, didžiuojamės ir stipriname savo valstybę“, -susirinkusiesiems sakė Prezidentė.

Grįžę iš Vilniaus rusniškiai ir šyšiškiai ne tik patys džiūgavo, bet už tai ir visiems kraštiečiams dėkojo.
„Ne dėl įvertinimo viską darėme. Aišku, smagu, kad buvome pastebėti. Tačiau tai yra mūsų visų dalyvių nuopelnas. Juk kas iš to, jeigu mes, organizatoriai, vieni šūkautume ir būtume ant ledo?… Jeigu ne dalyviai, šios šventės net nebūtų“, – įsitikinęs R.Plikšnys.

Kur dės trispalvę, rusniškiai dar nežino, – šiuo metu ji yra Rusnės bendruomenės namuose. Šventės organizatoriai svarsto, kad dėžutė su Prezidentės parašu bus pasilikta prisiminimui, o vėliava, turbūt, bus naudojama pagal paskirtį – išdidžiai iškelta per valstybės šventes.

Nuo sausainių iki poezijos skaitymų

Trispalves ir Prezidentės įvertinimą gavo ir kitos Lietuvos bendruomenės.

Alytaus r. bendruomenė vasario 16-ąją iškepė 2 tūkst. sausainių. Juos vaikai nudažė geltona, žalia ir raudona spalvomis ir išdalino vienišiems, senelių globos namų gyventojams.

Jonavos r. beržai nušvito Lietuvos vėliavos spalvomis. Molėtuose iškilo Gediminaičių stulpų skulptūra iš ledo luitų, kuriai prireikė net 6 tonų ledo.

Vilkaviškio r. bendruomenės nariai kūrė Lietuvos herbus iš netradicinių medžiagų. Vėliau iš šių herbų buvo sukurtas Lietuvos žemėlapis.

Šiauliuose miesto autobusuose vyko poezijos skaitymo akcija – lietuvišką poeziją skaitė Šiaulių dramos teatro aktoriai Monika Šaltytė ir Juozas Bindokas.