Prezidentės apdovanojimas šiemet teks 10 vaikų išauginusiai lankupiškei

Motina PrezidenturojeGegužės 2-ąją iš Saugų seniūnijos Lankupių kaimo į sostinę išskubės automobilis, vežantis daugiavaikę mamą Anicetą BAGDONIENĘ, – Motinos dienos proga lankupiškė bus pagerbta šalies Prezidentūroje.

Į kasmetinį labiausiai pagarbos vertų motinų pagerbimą Prezidentūroje kasmet sukviečiamos motinos iš visų Lietuvos kampelių, kasmet atrenkama ir viena mūsų krašto, tik vis kitos seniūnijos atstovė. Šiemet aukšto Prezidentės apdovanojimo vertos moters ieškota Saugų seniūnijoje.   

Lankupiškė A.Bagdonienė pagimdė ir dorai išagino 10 vaikų, ji bus apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu.

Du vyrai, abu Bagdonai

Aniceta Bagdonienė gimė 1949-aisiais, kovo 6-ąją, netoli dabartinės savo gyvenamosios vietos – Priekulės seniūnijos Gropiškės kaime. Priekulės vidurinėje ji baigė vidurinę mokyklą. Pirmoji darbovietė buvo Priekulės miestelio paštas, dirbo laiškaneše. Vėliau įsidarbino Priekulės tarybiniame ūkyje inkubatorinėje operatore. Paskutinė moters darbovietė buvo Veiviržos tarybinis ūkis, kur Lankupių fermoje apie 15 metų dirbo melžėja.
Iš viso moteris turi apie 23 metus darbo stažo. Saugų seniūnijos parengtame teikime Prezidentūrai pažymima, jog Aniceta Bagdonienė visada buvo darbšti, pareiginga, atsakinga, sąžininga darbuotoja. Už gerą darbą ji ne kartą skatinta piniginėmis premijomis.

Šiandiena A.Bagdonienė jau pensininkė, jai mokama netekto darbingumo ir antrojo laipsnio valstybinė pensija.

A.Bagdonienė pagimdė ir užaugino 10 vaikų. Šios moters gyvenimas įdomus tuo, kad ji buvo susituokusi du kartus, ir abu kartus – su Bagdonais.
Su pirmuoju vyru Alfonsu Bagdonu, kuris buvo už ją porą metų vyresnis, moteris išgyveno apie 10 metų ir susilaukė 7 vaikų. Alfonsas mirė 1981 metais. Po kurio laiko moteris sako susipažinusi su Aleksandru Bagdonu, kuris visai nebuvo pirmojo jos vyro giminė – tik bendrapavardis. Antroje apie 25 metus trukusioje santuokoje su dešimtmečiu vyresniu Aleksandru Anicetai gimė dar 3 vaikai.

„Visko per gyvenimą buvo, gerą žmogų nelegva sutikti“, – aptakiai nuo tiesaus atsakymo išsisuka Aniceta, kai klausiame, ar geri jai buvo jos gyvenimo palydovai.

Į Vilnių nuveš vaikai

Klausiame, kaip Aniceta pasijautė, kai sužinojo, jog teks važiuoti į sostinę ir priimti aukštą apdovanojimą iš pačios Prezidentės Dalios Grybauskaitės rankų? Moteris neslepia, jog žinia, kurią pranešė seniūnija, buvo netikėta, ir širdis ją išgirdus suvirpėjo. Ji atsisakė rajono Savivaldybės pasiūlymo važiuoti Vilnių Savivaldybės transportu. Aniceta sako, kad ją nuveš vaikai: kartu važiuos sūnus Linas su marčia Lina, dukros Oksana ir Loreta ir žentas Tomas. 

Šiandien Anicetos sūnui Arnoldui jau 47-eri, jis dirba AB „Klaipėdos baldai“. Metais jaunesnis Žilvinas darbuojasi „Aisytės mėsinėje“, dar pora metų jaunesnis Vaidas – UAB „SLP žuvis“ darbuotojas.  Net trys Anicetos dukros – Ilona Budvytienė, Oksana Kaminskienė ir jauniausioji dukra Sandra Birbalienė dirba Sakūtėlių kaime įsikūrusioje UAB „Germanika“, dar viena dukra Loreta Bagdonaitė nedirba, jai nustatytas dalinis darbingumas. Sūnus Linas įsikūrė Klaipėdoje, dirba UAB „Klaipėdos ugnė“, Rolandas šiuo metu gyvena ir dirba Jungtinėje Karalystėje, bet, pasak mamos, jau irgi ketina grįžti gimtinėn. Dar vienas sūnus Romualdas dirba UAB „KS BYYG“.

Aniceta šiandien gyvena kartu su dukra Loreta ir anūke Laura. Moterų sodyba ant Minijos upės kranto, tad ne kartą buvo, kad ištvinusi upė grasina užlieti namus. Aniceta pasakoja, jog labiausiai jai įsiminė bene prieš 12 metų buvęs potvynis, kai vandens buvo ir kambariuose. Pastaraisiais metais šeima šiek tiek paaukštino savo sodybos vietą, tad dabar Minija į namus nebeįsiveržia.
 
Pasak seniūnijos vadovų, A.Bagdonienės šeimoje visada buvo skiepijamos žmogiškos vertybės: pagarba vienas kitam, draugiškumas, sąžiningumas. Šeima labai draugiška: visi 10 vaikų kartu su 21 anūku ir 4 proanūkiais visada noriai grįžta į mamos namus.

„Visais savo vaikais džiaugiuosi. Visi dirba, kurie tik gali, visi gyvena netoli – aplinkui, visi dažnai atvažiuoja“, – pasakoja moteris, dorais žmonėmis išauginusi 10 vaikų.