Prezidentūroje už nuopelnus motinystei apdovanota usėniškė pagerbta ir Savivaldybėje

Tradicija, kai šalies prezidentai apdovanoja daug vaikų išauginusias ir dorai išauklėjusias motinas, tęsiasi jau keliolika metų.

Šiemet ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus motinystei apdovanota pusšimtis šalies motinų, tarp jų – ir usėniškė Nijolė Juščienė. Trečiadienį ji pagerbta ir Savivaldybėje.

Šiemet Motinos dienos proga šalies prezidentas Gitanas Nausėda ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ medaliu už nuopelnus motinystei, globai ir rūpybai, už atsakingumą, įkvepiantį pavyzdį savo bendruomenei ir visai visuomenei, apdovanojo 48 mamas ir mamas-globėjas. Tarp jų buvo ir viena Švedijos Karalystės pilietė, gyvenanti Lietuvoje, ir Usėnų gyventoja N. Juščienė.

Pranešama, kad gausiausias vaikų būrys, kurį išaugino šiemet apdovanotos motinos, yra 15, vyriausiai apdovanotai mamai buvo 97 metai, jauniausiai – 44-eri.

Šilutės rajono savivaldybė taip pat kasmet ieško apdovanojimo vertų motinų, ir kasmet apdovanojimui stengiamasi pristatyti vis kitoje seniūnijoje gyvenančią motiną. Tiesa, pernai apdovanojimas buvo įteiktas dviem mūsų krašto motinoms – Ramutei Juraškienei iš Katyčių sen. Kažemėkų kaimo ir Eglei Paulauskienei iš Saugų sen. Lapynų kaimo. Abi šios moterys taip pat turi gausias šeimas.

O iš viso Šilutės rajone šį garbų apdovanojimą nuo 2007 metų jau yra gavusios 16 motinų. Šiemet apdovanota usėniškė yra jauniausia iš viso šio gražaus būrio.

Nuo praėjusių metų keitėsi apdovanojimo tvarka. Dabar toks apdovanojimas gali būti įteiktas ir tėvams, ir nusipelniusiems globėjams.

„Iš Usėnų seniūnijos gyventojų iki šiol apdovanojimas nebuvo įteiktas nė vienai motinai, todėl šiemet kandidatūros ieškojome šioje seniūnijoje“, – sakė Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis.

Juščienė išaugino ir kartu su vyru Zigmu išauklėjo 12 vaikų, kurie tėvams jau padovanojo 17 anūkų. Tuometinį Šilutės žemės ūkio technikumą baigusi moteris Kalnujų tarybiniame ūkyje dirbo zootechnike. Kartu su vyru ji dar išaugino ir du savo brolius po to, kai šie, dar mažamečiai, liko našlaičiais.

Savivaldybės vadovai pasidžiaugė, kad tokios šaunios motinos garsina Šilutės rajono vardą Lietuvoje. „Didžiuojamės, kad Šilutės rajone gyvena tokių mamų kaip jūs, kurios išaugino ne vieną ar du vaikučius, o net 12 jų. Tai pats didžiausias pavyzdys visiems, itin prasmingas nuopelnas visai Lietuvai ir ypatingai Pamario kraštui. Džiaugiamės, kad Jus įvertino ir apdovanojo ordino medaliu Lietuvos Prezidentas. Mūsų savivaldybė taip pat prisideda prie sveikinimų. Dėkojame jums už atsakingumą ir įkvepiantį pavyzdį visuomenei. Tikimės, kad šie garbingi apdovanojimai papuoš jūsų namus Usėnuose“, – kalbėjo vicemeras Sigitas Šeputis.

Juščienei įteiktas suvenyrinis Šilutės krašto ženklas – emalės darbas „Žuvis“.