Pričiupta vagilė teisinosi, kad stikliukus nuo kapo rinko… prisiminimui

kapai copyPrireikė net kelių dienų, kad gardamiškė atsigautų nuo kapinėse patirto šoko. Nuėjusi aplankyti savo artimųjų kapų, moteris pričiupo garbaus amžiaus vagilę, nuo gardamiškės sūnaus kapo semiančią brangią dekoraciją – mėlynus stikliukus.

„Noriu šį nusikaltimą paviešinti, kad kiti žinotų, kas Gardamo kapinėse darosi“, – sunkiai tvardydama ašaras kalbėjo į „Šilutės naujienų“ redakciją paskambinusi moteris.

Vogdamos aptarinėjo

Nuvažiavusi į kapines Irena (vardas pakeistas), nuėjo prie mamytės kapo, o vėliau – prie sūnaus kapo. Tai, ką pamatė, privertė ją sustingti.

Prie kapo buvo dvi garbaus amžiaus moteriškės: viena jų stovėjo, o kita tupėdama nuo kapavietės į maišą sėmė mėlyno stiklo skaldelę. Negana to, įžūlios vagišės dar aptarinėjo pačią Ireną, jos mirusį sūnų ir dukrą…

Šventvagiško nusikaltimo vietoje nutverta vagišė sugalvojo šokiruojantį pasiteisinimą: esą, stikliukus sėmė prisiminimui…

„Negi „prisiminimui“ reikalingas kilogramas? Tegu pasiima vieną, jeigu taip nori prisiminti mano sūnų“, – stebėjosi Irena.

Beje, tų stikliukų parsivežti gardamiškė važiavo net į Garliavą, už 20 kilogramų sumokėjo 20 eurų.

Kapinių vagilės metė stikliukus atgal. Irenos žodžiai sakant, labai nenoriai juos išpylė…

Irenai žinomos vagišių pavardės, jų gyvenamoji vieta. Ji yra girdėjusi, kad iš kapinių pavogtą skaldelę vagilė pila į vazas ir vėliau jas pardavinėja.

Į policiją nukentėjusi gardamiškė nesikreipė. Sako, kad buvo sunku tai padaryti dėl patirto šoko, o ir nuotraukų iš įvykio vietos neturi.

Prireikė kelių dienų, kad moteris atsigautų. Sunkiai ji bendravo ir paskambinusi į „Šilutės naujienų“ redakciją, tik norėjo, kad šis atvejis būtų paviešintas.

Gresia bauda iki 300 Eur

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato atstovę Kristiną Eskienę paprašėme pakomentuoti, kas gresia už vagystes kapinėse.

Ji sakė, kad vagystės iš kapinių šiuo metų laiku – nedažnas atvejis. Daugiau pranešimų apie vagystes iš kapinių policija gauna prieš šventes, kai visi tvarko artimųjų kapus.

Pagal Administracinių nusižengimų kodekso 108 straipsnį, už smulkią vagystę nuo kapų gresia bauda nuo 90 iki 300 Eur.

Jeigu pavogtų daiktų vertė didesnė nei 114 Eur (3 MGL), tai vagišius gali užsitraukti baudžiamąją atsakomybę pagal Baudžiamojo kodekso 178 straipsnį.

Komentuodama šį atvejį policijos atstovė sakė, kad tokie dalykai senaties neturi. Jeigu nukentėjusi moteris gali apibūdinti vagiles, žino, kur jos gyvena, tai gali rašyti pareiškimą policijai.

Prilygsta šventvagystei

Visi žino, kad kapinės – išskirtinė, sakrali vieta, ką nors išsinešti iš jų, o juo labiau vogti – nevalia.

„Normalus žmogus iš kapinių nevogtų, nieko neimtų. Vogti apskritai negalima“, – „Šilutės naujienoms“ komentavo Šilutės dekanato dekanas, Švėkšnos Šv. Apaštalo Jokūbo parapijos klebonas Saulius Katkus. Jeigu jis pamatytų tokį žmogų, pabandytų jam išaiškinti, kad vagystė iš tokios vietos prilygsta šventvagystei.