Prie aplinkosauginės akcijos prisijungė ir Šilutės biblioteka

 

AkcijaNuo spalio 1 d. Lietuvos viešosiose bibliotekose startavo aplinkosauginė akcija „ATSAKINGAS SKAITYTOJAS. „Mąstau. Rūšiuoju. Gyvuoju!” Šioje akcijoje dalyvauja ir Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešoji biblioteka. Visą spalio mėnesį raginame bibliotekos lankytojus aktyviai rinkti baterijas bei mobiliuosius telefonus ir juos atnešti išmesti į bibliotekoje pastatytą specialią Elektronikos platintojų asociacijos surinkimo dėžę.

Gamta – iškiliausių Lietuvos dramaturgų, rašytojų ir poetų mūza. Jos grožį aprašė K. Donelaitis, A. Baranauskas, S. Daukantas, A. Vaičiulaitis, Maironis ir kiti žymūs rašytojai, kurių kūriniuose gamta kupina gyvasties, spalvų ir pojūčių. Tai karta, kuri neįsivaizdavo, jog gamtai galima kenkti ir kada nors ateities kartoms teks rūpintis jos išsaugojimu. Ji jautėsi atsakinga už savo planetą. O mes? Atsakingais galime tapti ir mes. Susitvarkykime savo planetą, bet pirmiausiai pradėkime nuo savęs, kaimynų, draugų, bendruomenių.

Kiekvieną dieną elektronikos atliekų kiekiai auga dideliais tempais. Sunerimti verčia tai, jog per metus visame pasaulyje išmetama apie 50 mln. tonų elektronikos atliekų ir tik 12% šių atliekų yra perdirbamos. Deja, netinkamai jomis atsikračius, nuodingos medžiagos, kaip švinas, kadmis ar gyvsidabris, patekusios į vandenį ar dirvožemį, kenkia ekosistemai bei žmonių sveikatai. Pavyzdžiui, vienoje baterijoje yra mažiausiai 22 sveikatai pavojingos medžiagos, todėl ypač svarbu jas tinkamai utilizuoti. Nuo šiol jas galite išmesti į specialias EPA surinkimo dėžutes ir bibliotekoje.

Bibliotekininkai kviečia visus Šilutės krašto gyventojus atsakingai rūšiuoti gamtai ir žmogaus sveikatai pavojingas panaudotas baterijas bei senus mobiliuosius telefonus. Tai puiki galimybė įrodyti, jog rūpi saugi aplinka. Prisidėti prie švaresnės aplinkos kūrimo kviečiami ir Jūs! Kurkime švaresnę aplinką sau ir ateities kartoms!