Prie Bendruomenių sąjungos vairo stoja naujas vadovas

rajono bendruomeniu sajunga naujas pirmininkas laurinaviciusPermainingų vėjų gūsiai atnešė naujienų ir į Šilutės rajono bendruomenių sąjungos (toliau – Sąjungos) veiklą. Trečiadienį visuotiniame ataskaitiniame – rinkiminiame narių susirinkime išrinktas naujas pirmininkas. Juo tapo aktyvus visuomenininkas, pedagogas, bendruomenės „Saugų artuma“ pirmininkas Vytautas Laurinavičius.

Nuo Sąjungos įsteigimo, beveik 4 metus pirmininko pareigas ėjo Marijona Janavičienė.

Susirinkimo metu pasveikinta ir nauja sąjungos narė – Ventės ir Šturmų bendruomenė, taip pat ir perrinkta Sąjungos valdyba.

Aptarti darbai

Šilutės rajono bendruomenių sąjunga veikia nuo 2011 m. spalio 6 d. ir bendrai veiklai vienija 16 rajono bendruomenių, kurios ruošia ir teikia paraiškas įvairiems projektams, gražina kaimų aplinkas bei dalyvauja bendruomenių, Šilutės miesto šventėse.
Skaitydama ataskaitinį 2014 m. sąjungos veiklos pranešimą M.Janavičienė pasidžiaugė nuveiktais darbais.

Praėjusiais metais Sąjunga ne tik rengė ir įgyvendino projektus, bet ir organizavo paramos akciją „Padėkime išsipildyti Martyno svajonei“. Miesto šventės metu įkurtame „Bendruomenių uoste“ visuomenininkai pardavinėjo savo rankų darbo gaminius, o už juos surinktas lėšas aukojo jauno vaikino svajonei – bioninei rankai įsigyti.

Bene daugiausia džiugesio atnešė projektas, kurį vykdant, Sąjungai bendradarbiaujant su Salos etnokultūros ir informacijos centru, lietuvių kalba išleista kraštietėsarlotės Kaizer novelių knyga.

Šiuo metu įgyvendinamas projektas „Žydų genocido aukų vietų Šilutės rajone sutvarkymas“.
Tai – tik dalis parengtų ir įgyvendintų Sąjungos darbų.

Permainų laikas

M.Janavičienė dėkojo Sąjungos nariams už gražią kelerių metų bendrystę ir pasiūlė išrinkti kitą Sąjungos vadovą, nes pati turi daug kitų pareigų. M.Janavičienė rekomendavo į pirmininko pareigas bendruomenės „Saugų artuma“ lyderį V.Laurinavičių.
Po balsavimo iš dviejų kandidatų – M.Janavičienės ir V.Laurinavičiaus – patvirtinta, jog prie Sąjungos pirmininko vairo stos saugiškis.

V.Laurinavičius sakė, kad Sąjungoje nėra naujokas. Jis yra buvęs valdybos pirmininku, aktyviai dalyvauja asociacijos bei saugiškių bendruomenės veikloje, rengia paraiškas. Anot linksmai nusiteikusio naujojo pirmininko, reikės užbaigti pradėtus darbus, o paskui sėsti prie stalo ir aptarti naujus prioritetus. Šalia bus ir M.Janavičienė, kuri išrinkta valdybos pirmininke.

Sąjunga didėja

Susirinkime pasveikintas ir 16-asis Sąjungos narys – Ventės ir Šturmų bendruomenė su pirmininke Antanina Adomaityte priešakyje. Tradiciškai naujojo nario atstovei įteiktas atvirukų albumas „Heydekrug. Šilutės krašto istorija atvirukuose“.
Šiltos diskusijos tęsėsi prie vaišių stalo, kur buvo skanaujami ne tik bendruomenių narių paruošti gardumynai, bet ir aptariami netolimos ateities planai.