Prie Krokų lankos ežero sulaikyti brakonieriai

brakonieriaiAkcijos „Lydeka” metu vykdant sustiprintą žuvų išteklių apsaugos kontrolę, vasario 25 d. Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, tikrindami vandens telkinius Nemuno deltos regioninio parko teritorijoje, rado Krokų lankos ežere pastatytus tris statomuosius tinklus. Buvo nuspręsta, pasitelkus į pagalbą neetatinius aplinkos apsaugos inspektorius, surengti pasalą brakonieriams išaiškinti.

Kaip ir buvo tikėtasi, neilgai laukus, apie 19.30 val., į naktinio matymo aparatūra stebimą vietą automobiliu atvyko du asmenys. Vienas iš jų  valtimi išplaukė traukti tinklų, o kitas stebėjo aplinką.

Grįžusiam į krantą piliečiui stebėjęs aplinką asmuo padėjo ištraukti valtį su turimu laimikiu ir tinklais. Viską fiksavę pareigūnai netrukus prisistatė prie brakonierių, ir jie buvo sulaikyti už neteisėtą veiklą – žvejybą draudžiamais žvejybos įrankiais.

Vėliau buvo nustatyta, kad tai – Šilutės miesto gyventojai, kurie jau ne pirmą kartą už panašius pažeidimus pakliūva Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnams.

Neteisėtos žvejybos metu jie buvo sugavę: 66 kg kuojų, 5 karšius, 1 kg karosų, 1 lyną ir 1 lydeką.

Už neteisėtą žvejybą Krokų lankos ežere pažeidėjams bus skirtos administracinės baudos nuo 115 iki 289 eurų, taip pat teks atlyginti žuvų ištekliams padarytą žalą, kuri siekia apie 1211,25 eurų.

Iš brakonierių konfiskuotos pažeidimo padarymo priemonės ir įrankiai: trys statomieji tinklai, guminė pripučiama irklinė valtis.