Prie Šilgalių užkardos sulaikyti du kontrabandininkai

kontrabandaŠeštadienio naktį  Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT)  Pagėgių rinktinės Šilgalių užkardos pasieniečiai Šakių rajono Rūkšnių kaimo ribose, apie 50 metrų nuo Šešupės, pastebėjo du įtartinus asmenis. Jie, nešini ryšuliais, bėgo nuo sienos su Rusija į Lietuvos teritorijos gilumą.

VSAT pareigūnai vyrus pasivijo ir sulaikė. Vėliau paaiškėjo, kad jie – 22-ejų ir 23-ejų metų Pagėgių savivaldybės Stoniškių seniūnijos gyventojai. Sulaikytieji nešėsi 6 dėžes, kuriose buvo 3 tūkst. pakelių cigarečių „Bond Street” su rusiškomis banderolėmis. Dėžės buvo suvyniotos į juodą polietileną.

Šilgalių užkardos pareigūnai dėl kontrabandos pradėjo administracinės bylos tyrimą. Pažeidėjams už tai gręsia baudos nuo 10 iki 20 tūkst. litų. Bylą nagrinės Šakių rajono apylinkės teismas.

Be to, būdami pasienio ruože abu vyrai neturėjo asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų, todėl VSAT pareigūnai dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų pradėjo dar vieną administracinės bylos tyrimą. Už šį nusižengimą Pagėgių savivaldybės gyventojams gręsia įspėjimai arba baudos nuo 150 iki 300 litų.  

Vyrai po apklausos paleisti. Cigaretės saugomos Šilgalių užkardoje.

Viešųjų ryšių specialistė Asta Šimkuvienė.