Prie Šilutės naktinio klubo nuorūką numetusį moksleivį policininkių desantas pričiupo pamokoje

amok-pratybos-siauliuose-5385da261afb8„Mano sūnų išsivedė kaip didžiausią nusikaltėlį“, – piktinosi šilutiškio Gvido P. motina. Policija teisinasi, kad moksleivis ilgai vengė protokolo surašymo, o tam skirtas terminas ėjo į pabaigą, tad nebuvo kitos išeities.

Į neramumus prie vieno Šilutės naktinio klubo įsivėlęs 18-metis negali išlipti sausas iš balos. Taip nutarę Šilutės rajono policijos komisariato (PK) pareigūnai darė viską, kad žūtbūt surašytų jaunuoliui protokolą.

„Kokia nors etika juk irgi turi būti. Mano sūnų išsivedė iš pamokų kaip didžiausią nusikaltėlį! Ar tai normalu, kai už smulkų pažeidimą gresia tik 10 ar 15 eurų bauda?“, – į 15min redakciją kreipėsi Gvido mama.

Šilutiškė minėjo užauginusi 5 vaikus ir turinti jau 7 anūkus. „Turiu verslą, sąžiningai moku mokesčius. Manau, kad policijos pareigūnai turi mums tarnauti, o ne tyčiotis. Ar čia nėra žmogaus teisių pažeidimas? Nėra policijos įgaliojimų viršijimas?“, – kodėl ją papiktino teisėsaugos požiūris, aiškino moteris.

Šilutės rajono PK Veiklos skyriaus viršininkė Jurgita Nausėdienė 15min teigė, kad jokio išskirtinio pareigūnų dėmesio ar spaudimo šis 18-metis šilutiškis nepatyrė: „Mes neišskyrėme šio atvejo niekaip.“

Pareigūnė pridūrė puikiai suprantanti ir sūnų ginančią motiną: „Kiekvienas, kas augina vaikus, į tokias situacijas žiūri jautriai.“ J.Nausėdienė paaiškino, kad dėl 2016 m. lapkričio 19 d. neramumų prie naktinės pasilinksminimo vietos Šilutėje iš pradžių buvo iškelta baudžiamoji byla. Tirdami aplinkybes pareigūnai nustatė, kad yra pagrindas bausti Gvidą P. administracine tvarka (už mestą cigaretę).

„Jis buvo ilgai kviečiamas į apklausas policijoje, bet vengė, telefonu neatsiliepdavo. Tačiau mus riboja bylų tyrimo terminai. Kai laiko nebeliko, dviem pareigūnėms iš Veiklos skyriaus buvo pavesta užduotis jį aplankyti mokykloje ir pasiteirauti, kada jis galėtų atvykti į apklausą. Jis atsakė: „Galiu dabar.“ Jis neįtartas nusikaltimo padarymu, todėl tai nebuvo sulaikymas, antrankiai jam nebuvo uždėti, tiesiog jis išėjo kartu su pareigūnėmis“, – pasakojo Šilutės r. PK Veiklos skyriaus viršininkė.

Ji pripažino, kad daugeliu atvejų protokolai už smulkius pažeidimus ir nusižengimus yra surašomi asmenims už akių, o vėliau išsiunčiami paštu. Tačiau šiuo atveju, surašant protokolą, tyrėjams buvo būtina patikslinti kai kurias įvykio aplinkybes su pačiu vaikinu.

„Mama, tu neįsivaizduoji, kaip visi į mane žiūrėjo…“, – iš 12-oje klasėje besimokančio sūnaus po įvykio girdėtus žodžius 15min perpasakojo šilutiškė. Protokolas šilutiškiui surašytas pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 481-ąjį straipsnį „Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas“.

Jame numatyta, kad necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį, užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų. 18-metis galiojančių nuobaudų neturi, todėl jam pasiūlyta geruoju susimokėti pusę minimalios baudos.

15min.lt inf.