Prie streikuojančių Vainuto mokytojų jungiasi šilutiškiai

vainute streikas copyNeterminuotas šalies mokytojų streikas tęsiasi. Šilutės rajone streiko dar nenutraukė Vainuto gimnazijos mokytojai, ketvirtadienį apie pasirengimą jungtis prie streikininkų pranešė ir Šilutės pirmosios gimnazijos pedagogai.

Vainute abiturientai jau mokosi

Trečiadienį Vyriausybėje vykusios derybos, anot rajono pedagogų, baigėsi be konkretaus susitarimo. Tačiau profsąjungos sutiko, kad nuo rugsėjo mokytojų algoms būtų papildomai skiriama ne 18, kaip jos prašė, o daugiau kaip 12 mln. eurų.

Tolesnės derybos numatytos ateinantį pirmadienį.

Nuo praėjusio pirmadienio streikuojančios Vainuto gimnazijos pedagogų profsąjungos vadovas Marius Surplys ketvirtadienį „Šilutės naujienoms“ sakė, jog pasikeitė tik tai, kad trečiadienį į pamokas buvo pakviesti abiturientai. Šioje gimnazijoje yra viena dvyliktokų klasė, jiems pamokos jau vyksta.

„Abiturientai ruošiasi egzaminams, jiems brangi kiekviena diena, o mes, mokytojai,  į tai žiūrime atsakingai“, – sakė M.Surplys.

Vainutiškiai planavo artimiausiomis dienomis į pamokas pakviesti ir dešimtokus.

Pakilo ir Pirmoji gimnazija

Ketvirtadienį dokumentus apie prisijungimą prie streikininkų pateikė ir Šilutės pirmosios gimnazijos Darbo tarybos pirmininkė Daiva Strazdauskienė. Pedagogė sakė, kad iš pusės šimto šio kolektyvo narių 36 slaptu balsavimu pritarė prisidėti prie streikuojančių kitų mokyklų kolegų.

Pagal Darbo kodekso reikalavimus, ši gimnazija prisijungti prie streikuojančiųjų galėtų tik nuo kovo 2-osios. D.Strazdauskienės nuomone, prognozuoti ateitį sunku, bet kol kas svarstoma, kad šilutiškių streikas tęstųsi bent savaitę.

Dėl abiturientų šioje įstaigoje taip pat buvo atskira kalba – planuojama, kad jiems mokymo procesas nenutrūks. Pirmosios gimnazijos mokytojai neatsisakys ir iš anksto suplanuotų renginių, pavyzdžiui ekskursijų, įskaitų. Jie darbo metu bus gimnazijoje, bet pamokų kitoms klasėms neves.

Šilutės Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos profsąjungos vadovė Lijana Šerpytienė vakar sakė, jog šioje mokykloje dėl objektyvių priežasčių nespėta susiorganizuoti prisijungti prie streikuojančiųjų. Pasak L.Šerpytienės, pastarosiomis dienomis nušvito ir viltis, kad pirmadienį profsąjungoms pavyks išsireikalauti „gerų sprendimų“. Jei ne, galimybę streikuoti svarstys ir šios mokyklos kolektyvas.