Prie techninės apžiūros skyriaus eilės trumpės

technine apziura tikrinaTam, kad atliktum automobilio techninę apžiūrą, į Techninių apžiūrų centrą tenka važiuoti 3 dienas iš eilės. Todėl dirbantis žmogus turi išsiprašyti iš darbo, o nuvažiavęs priverstas laukti milžiniškose eilėse, – praėjusią savaitę redakcijai guodėsi keli skaitytojai.

Klaipėdos techninių apžiūrų centro, kuriam priklauso Šilutės skyrius, direktorius gamybai Algimantas Idzelis išgirdo skaitytojų pageidavimą ir rado galimybių įvesti išankstinę registraciją. Dabar šilutiškiams atsiprašinėti iš darbo dėl automobilių techninės apžiūros nebereikės.

Siūlė įvesti išankstinę registraciją

„Kas rytą eilėje stovi ne mažiau kaip 60 automobilių. Kai kurie vyrai sakė laukiantys nuo 5 valandos ryto“, – piktinosi penktadienio rytą į redakciją paskambinusi moteris, ir tądien negalėjusi atlikti savo automobilio techninės apžiūros. Vairuotoja tikino jau trečią dieną išsiprašanti iš darbo ir vėl – veltui.

„Negi dėl techninės apžiūros reikės imti atostogas“? – piktinosi ji.

Moteris sakė mananti, kad tokios eilės susidarė dėl to, jog po nuskambėjusių skandalų TA kontrolieriai pradėjo dirbti pernelyg preciziškai ir vienam automobiliui matyt dabar skiria 10 patikrinimų.

„Jie turėtų galvoti ne tiek apie save, kiek apie klientų patogumą“, – sakė ji. Ir domėjosi, kodėl TA centre neįvedama išankstinė registracija. „Gautų žmogus talonėlį ir tiksliai žinotų, kada jam atvažiuoti“, – siūlė pašnekovė.

Netrukus paskambinęs dar vienas šios vairuotojos likimo draugas tikino, kad tuo metu aikštėje prie TA centro laukia 50 mašinų ir siūlė atvažiuoti patiems pasižiūrėti.
technine apziura idzelis
Kalti emigrantai ir pailgintas tikrinimo laikas

Nuvažiavome nedelsdami. Eilėje suskaičiavome 28 automobilius. Pakalbinę priekyje stovėjusį vairuotoją išgirdome, kad eilėn jis stojęs keliolika minučių iki aštuntos ir buvęs keturioliktas…

Situaciją komentavo eilę stebėjęs Klaipėdos TAC direktorius gamybai Algimantas Idzelis.

A.Idzelis neneigia, kad liepą ir rugpjūtį prie Šilutės TA skyriaus eilės padidėjo ir pagrindinė to priežastis, pasak jo, yra iš užsienio grįžę kraštiečiai. Emigrantai gauna atostogų ir grįžę gimtinėn stengiasi patikrinti savo transporto priemones. Lietuvoje tai padaryti žymiai pigiau, kaip ir gydytis dantis arba kirptis plaukus. Todėl sulaukiama ir tokių vairuotojų, kurių transporto priemonių patikra baigsis rugsėjį, spalį, net gruodį ir 2014 metų vasarį…

Tačiau susisiekimo ministro įsakyme nurodyta, jog atlikti techninę apžiūrą vairuotojas gali ne anksčiau kaip likus 30 kalendorinių dienų iki jos pabaigos. Tada kitos privalomos apžiūros laikas yra pratęsiamas tiek dienų, kiek jų buvo likę iki privalomos apžiūros galiojimo pabaigos.

Dėl grįžusių emigrantų šiuo metu eilės susidarė visose Lietuvos TA stotyse. Tačiau tas bumas tuoj baigsis: anot A.Idzelio, jau rugsėjį rytais eilėse stovės nuo 8 iki 12 automobilių.

Eilių susidarymą lėmė ir tai, kad šiemet nuo kovo 1 dienos pailgėjo automobilių tikrinimo laikas. Dabar pirminei lengvojo automobilio apžiūrai privalu skirti nuo 20 iki 25 minučių.

Šeštadieniais kontrolieriai žiovauja

A.Idzelis sakė pats nustebęs, kai pamatė penktadienio ryto eilę. Jis mano, kad dar viena to priežastis – penktadienį, pošventinę dieną, nedirbo daug įmonių, tad jų darbuotojai suskubo atlikti savus reikalus, tarp jų – ir techninę apžiūrą.

Jis vairuotojams siūlo pasirinkti kitą apžiūrų laiką – atvažiuoti į TA stotį po pietų, o dar geriau – šeštadienį. Popietę eilėje lieka vos kelios mašinos. O šeštadieniais kontrolieriams belieka tik žiovauti, nes ištisą dieną dirbanti įstaiga iki pietų sulaukia vos kelių automobilių, o po pietų paprastai jų nebebūna nė vieno…

TA centras iki šiol nedirbo tik sekmadieniais ir pirmadieniais.

Visai mažai automobilių patikrinama ir nuo rudens iki pavasario, nes tuo metu ne tik atostogaujančių nėra – ir mašinų perkama žymiai mažiau.

Galima rinktis ir Klaipėdą

Šios įstaigos vadovai jau buvo svarstę galimybę įvesti išankstinę registraciją techninei apžiūrai. Tokia tvarka prieš pusantrų metų įsigaliojo Klaipėdoje esančiame TA centre, bet Šilutėje ją įvesti buvo techniškai sudėtinga, nes tam yra nepritaikyta Šilutės TA stotis.

technine apziura eileDabar penki čia dirbantys kontrolieriai kasdien patikrina apie 100 automobilių. Jei būtų įvesta apžiūra pagal išankstinius talonus, A.Idzelis mano, jog būtų priimama maždaug tik pusė to automobilių skaičiaus, nes ne visi vairuotojai laikytųsi nurodyto laiko, tektų arba laukti vėluojančių, arba vėl tikrinti automobilius, stovinčius „gyvoje“ eilėje. Būtų didelių pykčių, jei talonų neturinčių vairuotojų eilė visai nejudėtų.

Visgi nutarta imtis eksperimento. Nuo šios savaitės iki gruodžio 1 dienos ir Šilutės TA skyriuje bus galima užsiregistruoti iš anksto. Pagal išankstinę registraciją patikros bus atliekamos pirmadieniais, o kitomis dienomis automobiliai kaip ir anksčiau judės „gyva“ eile.

Išankstinė registracija priimama kasdien nuo 8 iki 17 valandos telefonu (8 441) 62395.

Tikimasi, kad tokia galimybe kiekvieną pirmadienį pasinaudos apie 30-40 vairuotojų. Jei paaiškės, kad išankstinė registracija domina nedaug vairuotojų, jos bus atsisakyta.

„Žiemą automobilių būna labai mažai, todėl tuo laikotarpiu pirmadieniais dirbti tikriausiai bus netikslinga“, – sako A.Idzelis. Apie pokyčius bus informuota atskirai.

Griežtai savo laiką planuojantys šilutiškiai turi galimybę gauti išankstinės registracijos taloną ir Klaipėdos TA centre. Šilutės plento 3 esančiame TA centre techninę apžiūrą galima atlikti užsiregistravus telefonais (8 46) 390949 arba 390799.