Prie techninių apžiūrų stoties – apgultis

TA TRANSKONA 2Liepos pradžioje itin padidėjusios eilės prie UAB „Transkona“ techninių apžiūrų centro labai nustebino ir papiktino šilutiškius. „Jūs nuvažiuokit ir pažiurėkite, kaip žmogui sulaukti eilės į tą centrą. Kas ten darosi, išsiaiškinkit“, – tokį raginimą gavo „Šilutės naujienos“.

UAB „Transkona“ direktorius gamybai Algimantas Idzelis pripažino, kad ir jį vieną rytą šokiravo nusidriekusi beveik 40 automobilių eilė. Kelias savaites eilės buvo itin ilgos, dabar jos sumažėjo.

Direktorius išsiaiškino, kad toks bumas buvo kilęs visoje Lietuvoje, mat atlikti technines apžiūras liepą atėjo laikas tiems vairuotojams, kurie prieš 2 metus sureagavo į naują įstatymą ir kaip tik vidurvasarį suskubo atlikti TA, kad neprarastų savo automobilių, motociklų, priekabų, kitos technikos.

Kartojasi prieš 2 metus kilęs bumas

Ir šiuo metu transporto priemonių savininkai, rytą atvažiavę atlikti techninę apžiūrą, prie Šilutės „Transkonos“ randa keliolikos mašinų eilę. Dažnas iš viso numoja ranka ir bando laimę kitą dieną.

Blogiausia yra tiems automobilių savininkams, kurie laisvo laiko transporto priemonės eksploatavimo tinkamumui nustatyti turi tik šeštadieniais. Šeštadieniais eilutėje tenka pastovėti dvi ir net tris valandas.

A.Idzelis transporto priemonių savininkus prašo būti kantrius. Pasak jo, šiuo metu visi esame prieš 2 metus įsigaliojusių įstatymo padarinių „įkaitai“.

2014 metais transporto priemonių savininkai sužinojo, kad jei jų technika neturės galiojančio TA talono, nuo tų metų liepos 1 d. ji bus išregistruota net be savininko žinios. Tuomet į techninės apžiūros centrus visoje Lietuvoje buvo suvaryti didžiuliai kiekiai įvairios technikos: nameliai ant ratų – kemperiai, motociklai, priekabos, retai naudojami automobiliai, kurie gal kelerius metus nebuvo eksploatuojami.

Dabar, praėjus 2 metams, dauguma tos technikos vėl atvaroma prie TA stoties durų.

A.Idzelis sako pats vieną liepos mėnesio dieną buvęs apstulbintas, kai  ryte prie Šilutės TA stoties sustojo net 37 transporto priemonės. Sako, tik tuomet susivokęs, kad jau atriedėjo prieš dvejus metus sukelta visuotinė transporto privalomų techninių apžiūrų banga.

„Tuomet pasiteiravau, kokia situacija kitų regionų TA apžiūrų stotyse. Paaiškėjo, kad visoje Lietuvoje vyksta toks pat procesas“, – kalbėjo A.Idzelis.TA TRANSKONA  eile 2

Liepą eilės prie TA stočių buvo didžiausios, dabar jos jau sumažėjo.

Pasiūlymai, kaip sugaišti mažiau laiko

„Šilutės naujienos“ šių metų kovo 3 d. straipsnyje „Techninių apžiūrų centras dirbs sparčiau“ rašė, kad TA centras dvigubai padidino patikrinamų automobilių skaičių per dieną vien todėl, kad sudarė galimybę lengviesiems automobiliams patikras atlikti krovininių automobilių apžiūrų linijoje.

Šilutės TA stotyje šių metų pavasarį buvo atnaujinta praktika transporto priemonių TA patikras pirmadieniais atlikti iš anksto registruotiems klientams. Registruotis iš anksto galima telefonu (8 441) 62395 arba elektroniniu paštu svetainėje www.vta.lt .

A.Idzelis sako, kad vis daugiau žmonių, atlikdami transporto priemonių apžiūrą, palieka ir savo telefono numerį. Tokiems klientams likus 20 dienų iki TA termino pabaigos yra išsiunčiama žinutė. Tai yra gera proga nelaukti paskutinės termino dienos ir į apžiūrą atvykti anksčiau. Juolab tiems klientams, kurie TA apžiūrą atlieka mėnesiu anksčiau nei paskutinė termino diena, tiek pat dienų pailginamas naujos TA apžiūros galiojimo terminas.

Pasak A.Idzelio, kad ir padidėjo eilės prie TA stoties durų, dažnai jau 14-15 val. eilių nebelieka. O stotis dirba iki 17 valandos, tad gali priimti vairuotojus.

Šilutės TA stotyje kiekvieną dieną, išskyrus sekmadienį, dirba po keturis inspektorius, kurie stengiasi kiek įmanoma operatyviau aptarnauti klientus. Didžiausio antplūdžio metu per dieną Šilutės TA stotyje gali būti patikrinta apie 120 transporto priemonių.