Prie Vainuto bažnyčios sužaliuos jaunos liepaitės

Vainuto baznyciaVainutiškiai aplinkos tvarkymo talkas užbaigė gerokai po visuotinės talkos DAROM. Balandžio pabaigoje būrelis gyventojų talkino sodinant medelius prie savo miestelio bažnyčios.

Vainuto bažnyčią pastaraisiais metais supę seni dideli medžiai jau buvo tapę ir klebono Dainoro Židacko, ir šalia gyvenančiųjų rūpesčiu. Klebonas pasakoja, jog sulaukdavo aplinkinių gyventojų skundų, kad lūžtančios šakos ir aplinką bjauroja, ir didesne nelaime grasina.

Kiek tiems medžiams buvo metų, nebegali pasakyti nei klebonas, nei seniūnas Vitalijus Mockus. Anot klebono, gal jie nuo pat šimtametės bažnyčios pastatymo čia augo.

Praėjusių metų rudenį vainutiškiai susiorganizavo ir apie 10 aplink bažnyčią augusių senolių pašalino. Talkino komunalininkai, padėjo ir seniūnijos darbininkai.

Kokius medžius užsodinti jų vietoje, tarėsi visi – ir klebonas, ir seniūnijos bei vietos bendruomenės atstovai.

Nutarta, kad labiausiai tiktų liepos. Tad vieno ketvirtadienio popietę čia ir pasodinta apie 10 liepaičių. Liepaitės nemažos, kai kurios ir žmogaus ūgį prašokančios, tad dabar klebonas džiaugiasi, kad jos greit suvešės ir papuoš aplinką.