Prie vandens elkimės saugiai ir atsakingai

Įpusėjus vasarai vis daugiau žmonių leidžia laisvalaikį prie vandens telkinių. Lietuvos policija informuoja, jog poilsiautojai turi ne tik patys atsakingai elgtis vandenyje, būti atidūs ir atsargūs, kad išvengti nelaimių, bet ir laikytis viešosios tvarkos ir visuotinai priimtų moralės taisyklių paplūdimiuose.

Policija primena, jog LR Administracinių nusižengimų kodekso 481 straipsnis „Nedidelis viešosios tvarkos pažeidimas“ numato:

1. Necenzūriniai žodžiai ar gestai viešosiose vietose, įžeidžiamas kibimas prie žmonių, kiti tyčiniai veiksmai, kuriais siekiama pažeisti viešąją tvarką ir žmonių rimtį užtraukia baudą nuo 30 iki 140 eurų.

2. Šio straipsnio 1 dalyje numatytas administracinis nusižengimas, padarytas pakartotinai, užtraukia baudą nuo 140 iki 240 eurų.

3. Už šio straipsnio 2 dalyje numatytą administracinį nusižengimą gali būti taikoma administracinio poveikio priemonė – įpareigojimas dalyvauti alkoholizmo ir narkomanijos prevencijos, ankstyvosios intervencijos, sveikatos priežiūros, resocializacijos, bendravimo su vaikais tobulinimo, smurtinio elgesio keitimo ar kitose programose.

4. Už šio straipsnio 1, 2 dalyse numatytus administracinius nusižengimus, padarytus viešojoje vietoje vykstančiame renginyje, gali būti skiriamas draudimas lankytis viešosiose vietose vykstančiuose renginiuose nuo 6 mėnesių iki 2 metų.

Policija dar kartą primena tėvams: prie vandens telkinių net trumpam nepalikite vaikų be priežiūros; neleiskite vaikams stovėti ar žaisti vietose, kur netikėtai galima įkristi į vandenį; neleiskite vaikams šokinėti į vandenį nepažįstamose vietose.

Saugios ir gražios vasaros.