Prie vandens telkinių elkimės atsakingai

Mūsų krašte gausu vandens telkinių - Nemuno ir Šyšos upės, Kuršių marios. Siekiant išvengti nelaimių prie vandens policija ragina gyventojus būti atsargiems, o ypač saugoti prie vandens mažamečius vaikus.

Tėvai vaikams turi paaiškinti, jog jie jokiu būdu negali vieni, be suaugusiųjų, eiti prie vandens telkinių. Taip pat reikia stebėti, kad vaikai neplauktų toli nuo kranto, nenardytų nepažįstamose vietose, nežaistų vietose, kur galima įkristi į vandenį.

Lietuvos policija primena, jog draudžiama paplūdimiuose ir maudyklose rūkyti (išskyrus įrengtas rūkymo vietas), žaisti sportinius žaidimus ne aktyvaus paplūdimio zonoje ar sukeliant pavojų kitiems, įrengti stovyklavietes, kurti laužus, būti bendruose paplūdimiuose nuogiems, lankytis su gyvūnais tam neskirtose paplūdimio vietose.

Mokėjimas plaukti negarantuoja saugumo – skęsta ir mokantys plaukti žmonės. Todėl svarbu žinoti kaip saugiai elgtis vandenyje.

Ugniagesių Gelbėtojų mokyklos Civilinės saugos mokymo skyrius pataria:

* Neikite maudytis vieni – vandenyje gali sutrikti sveikata, galite įsipainioti į nuskendusį tinklą, ištikti mėšlungis, o kartu plaukiantis žmogus galėtų padėti;
* Nesimaudykite ilgai: vandens temperatūra net šilčiausią dieną gerokai žemesnė nei mūsų kūno temperatūra, tad sušalti lengva.
* Šokite į vandenį tik žinomose vietose, net puikiai mokantys nardyti turi gerai apžiūrėti krantą ir dugną: gal ten riogso akmuo, gal srovė atplukdė šakų… Reikia lėtai brendant į vandenį išsiaiškinti gylį, dugno ypatybes.
* Šokdami į vandenį saugokite galvą. Ištieskite rankas į priekį, kitaip galite galva trenktis į dugną ir galite likti neįgalus.
* Nešokite į vandenį įkaitę saulėje, pirmiau apsišlakstykite vandeniu, nes staiga panirus raumenis gali sutraukti mėšlungis.
* Nesistumdykite vandenyje, nenardinkite vieni kitų. Įgriuvus netikėtai į vandenį įkvepiama vandens, prarandama orientacija.
* Nestovėkite ten, kur galima netikėtai įkristi į vandenį – ant prieplaukos krašto, tilto, stataus kranto.
* Nepalikite vaikų be priežiūros, leiskite jiems maudytis tik su gelbėjimosi liemenėmis. Pripučiami ratai, rankovės yra tik žaislai, o ne gelbėjimosi priemonė.
* Neplaukiokite ant pripučiamų čiužinių, padangų kamerų, savadarbių plaustų.
* Neplaukite už plūdurų, nors ir esate geras plaukikas. Pajutus nuovargio požymius nedelsiant plaukite į krantą.