Prie visų Prezidentės iniciatyvų jungsis ir šilutiškiai

main copyTrečiadienį Prezidentūroje vyko gražus renginys – Prezidentė Dalia Grybauskaitė davė startą 100 dienų „atbuliniam“ laikrodžiui – laikmačiui, kuris laiką skaičiuos iki vasario 16 dienos, kol sueis 100 dienų iki iškilmingos Lietuvai datos.

Prezidentė taip pat iškėlė dar dvi idėjas. Sausį planuojamas renginys, kurio metu bus apžvelgta emigracijos situacija kiekviename rajone, tad savivaldybės raginamos rinkti informaciją apie išvykstančius ir parvykstančius kraštiečius. O vasario 16-ąją planuojama apdovanoti valstybės apdovanojimais 100 Lietuvai labiausiai nusipelniusių žmonių – nors po vieną iš kiekvienos savivaldybės.

Tačiau tam, kad juos apdovanotų, reikia, kad kažkas pasiūlytų…

Iki valstybės atkūrimo šimtmečio – 100 dienų!

Trečiadienį, lapkričio 8 d. LR Prezidentė Dalia Grybauskaitė šventiniame renginyje Prezidentūroje paleido 100 dienų iki šimtmečio skaičiuojantį laikmatį ir pakvietė šalies gyventojus kūrybingai pasiruošti Lietuvos gimtadieniui.
Dienas iki šimtmečio skaičiuojantis laikmatis buvo paleistas 12.30 valandą. Šis laikas pasirinktas neatsitiktinai – istorikų teigimu, būtent tuo metu 1918 m. Vasario 16-ąją buvo priimtas Lietuvos nepriklausomybės aktas.

Valstybės atkūrimo šimtmečio dieną šią valandą Lietuvoje turėtų skambėti visų šalies bažnyčių varpai.

Iki šimtmečio likus 100 dienų šalies vadovė paragino visus šį laiką išnaudoti kūrybingai ir džiugiai įprasminti mums labai svarbią dieną. Prezidentė taip pat kviečia visus prisiminti ir įvertinti labiausiai nusipelniusias asmenybes bei pasiūlyti pagerbti jas valstybės apdovanojimais.

Šimtmečio proga per jubiliejinę Vasario 16-ąją planuojama apdovanoti 100 iškilių Lietuvai nusipelniusių asmenybių.

Tai gali būti mokytoja, ugniagesys, Jūsų kaimynė ar bet kas, kas būtų vertas tokio apdovanojimo. Prezidentė norėtų, kad tai būtų VISOS Lietuvos žmonės.

Siūlyti kandidatus apdovanojimams gali nevyriausybinės organizacijos, savivaldybės, redakcijos ir t.t., arba atskiri piliečiai. Reikia pateikti tikslingą kandidato nuopelnų aprašymą, kodėl jis vertas valstybės apdovanojimo.

Konkretų teikimą valstybės apdovanojimui geriausiai adresuoti  į atitinkamas ministerijas ministro vardu. Tikslingai – jei mokytoja – tai Švietimo ministrei, jei ugniagesys – tai Vidaus reikalų ministrui, jei dailininkas – Kultūros ministrei. Savo ruožtu ministerijos pateiks visą medžiagą Prezidentei. Paskutinė kandidatų apdovanojimams teikimo data ministerijoms preliminariai yra gruodžio 1-oji. Taigi laiko nėra daug.

Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis patikino, jog Šilutė irgi būtinai jungsis prie visų šventinių iniciatyvų. „Savivaldybėje bus atsakingas žmogus, kuris skleis šias idėjas seniūnijoms ir bendruomenėms, ir rinks informaciją apie žmones, labiausiai vertus aukšto Prezidentūros apdovanojimo“, – sakė jis.

Apžvelgs emigracijos situaciją

Prezidentūra iškėlė ir dar vieną iniciatyvą, kurios pavadinimas – „Rinkis Lietuvą“. Iniciatyvos tikslas – megzti ryšį su tais, kurie planuoja grįžti ir daryti tai bendruomenės lygiu, kad žmonės jaustųsi reikalingi.  

Sausio mėnesį Prezidentūra planuoja renginį, kuriame apžvelgs kokia emigracijos situacija kiekviename rajone.

„Šilutės naujienos“ domėjosi, ar mūsų rajono savivaldybė žino, kiek žmonių išvyksta ir kiek parvyksta? Ar daro ką nors dėl parvykusiųjų gerbūvio ir kaip padeda integruotis?

Meras V.Laurinaitis ir Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė sakė, kad dažniausiai grįžtantieji į Savivaldybę kreipiasi dėl vietų savo atžaloms vaikų darželiuose ir mokyklose. Stengiamasi patenkinti visų jų poreikius. Dažnos situacijos, kai pedagogams su emigrantų vaikais tenka dirbti papildomai, nes jie lietuvių kalbos arba nemoka, arba moka labai prastai. Už tą papildomą ugdymą apmokama iš savivaldybės biudžeto.