Prie Žemaičių Naumiesčio kapinių vilkikai nestovės

eismas naumiescio kapinesŽemaičių Naumiesčio seniūnijai teks pašalinti statybinius blokus, kurie trukdė didesnėms mašinoms įvažiuoti į automobilių stovėjimo aikštelę, esančią prie miestelio kapinių. Į aikštelę negalės įvažiuoti tik sunkiasvoris transportas – tai draus pastatyti nauji ženklai.

Tokius pakeitimus inicijavo Šilutės r. savivaldybės Eismo saugumo komisija.

Aikštelė šalia Žemaičių Naumiesčio kapinių – gana erdvi, čia telpa nemažai artimųjų kapų lankyti atvykusiųjų mašinų. Tačiau aikštelės danga daugelyje vietų jau remontuota, o tai rodo, kad asfaltas ne kartą buvo išlaužytas.

Bandydamas išsaugoti aikštelės dangą, seniūnas Jonas Budreckas davė nurodymą įvažiavimuose į aikštelę pastatyti masyvius statybinius blokus, kurie keliuką susiaurina taip, kad į aikštelę gali patekti tik lengvieji automobiliai.

Tai sukėlė kai kurių vyresnio amžiaus vairuotojų nepasitenkinimą. 

Viena degutiškė kreipėsi į rajono Savivaldybę, teigdama, kad ji nesugeba išlaviruoti savo mašina pro tuos blokus.

„Atvažiavau aplankyti artimųjų kapus ir, kaip visada, norėjau sustoti aikštelėje prie kapinių. Tačiau įvažiavimas į aikštelę užtvertas betono luitais, palikta tik siaura juosta. Įvažiuodama vos išvairavau. Išvažiuodama vėl turėjau didelį stresą. Ar jau draudžiama ir į kapines atvažiuoti, ir kur statyti mašinas, jei šioje aikštelėje negalima? Esu vyresnio amžiaus, ir man sudėtinga manevruoti tarp betono luitų. Kodėl seniūnas apie tai negalvoja? Prašau patraukti betono luitus nuo įvažiavimo į aikštelę“, – rašė moteris.

Anot seniūno J.Budrecko, asfaltą išlaužė ne kas kitas, o prošal važiuojantys sunkiasvoriai vilkikai ir didžiuosius prekybos centrus aptarnaujančios mašinos. Jų vairuotojai seniai pamėgo čia stabtelėti – vieni trumpam laikui, kiti – ir numigti.

Eismo saugumo komisijos nariai buvo vieningi – betono luitus reikės pašalinti, o priešais aikštelę turės būti pastatyti sunkiasvoriams įvažiuoti draudžiantys ženklai. O vairuotojai, kurie nori stabtelti miestelyje pailsėti, turi prisiminti, jog Žemaičių Naumiestis turi erdvią aikštę, kurioje ir vietos visiems užteks, ir akmeninis grindinys atlaikys.