Priekuliškių verslo Šilutėje pamatas – meilė vaikams

kukulis savininkaiTruputį daugiau nei prieš du mėnesius Šilutėje duris atvėrė kraštiečiams dar neįprasta įstaiga – mamyčių pabendravimo ir vaikų žaidimų kambarys „Kukulis“.

Dvi priekuliškės, greitai subrandinusios šio kambario idėją ir dar greičiau ją įgyvendinusios, džiaugiasi, kad jų gaminama kava šilutiškėms – viena skaniausių, o tiek daug pramogų vienoje vietoje kartą išbandę vaikai trokšta čia grįžti.

Todėl „Kukulį“ įkūrusios Rasma Šiaulytytė ir Grita Bakutė neabejodamos tvirtina, kad mesti gerus darbus ir pradėti naują veiklą buvo ne tik nebaisu, bet ir verta.

Nostalgija senajai vaikystei

Šiuolaikinių technologijų laikais savo mažąją atžalą tėvams jau sunku kuo nors sudominti, išskyrus išmaniuoju telefonu, kompiuteriu ir elektroninėmis panašiomis priemonėmis.

 „Mūsų vaikystė buvo smagesnė…“, – neretai išgirstame iš daugiau nei 25-ius metus skaičiuojančių žmonių.

 Turbūt ne vienas šiuos žodžius ištaręs skaitytojas su nostalgija mena, kaip daugiabučių kiemai skambėdavo nuo per šokdynes šokinėjančių mergaičių juoko, bėgiojimo nuo „aklos vištos“ ir verksmų, kad mama jau kviečia namo.

O kur dabar mažyliui susirasti draugų, kai dauguma kiemų – tušti, tik kur ne kur praeina vaikai? Kur jiems saugiai žaisti?
Atsakymą į šiuos klausimus turi iš Priekulės į Šilutę kas dieną važinėjančios dvi jaunos moterys.

Ieškojusios draugų vaikams vietos žaisti ir norėjusios prie kavos puodelio pasišnekėti su bendraamžius auginančiomis mamomis apie bendras problemas ir panašius džiaugsmus, jos įkūrė vaikų žaidimų kambarį „Kukulis“.

Šilutė – geras pasirinkimas

Juokdamasi Rasma pripažįsta, kad ilgai galvoti, kokį pavadinimą suteikti šiam kambariui, nereikėjo. Žodis „kukulis“ skambėdavo jų kasdienybėje – taip vadino savo atžalas.

Vos atidarius žaidimų kambarį, jį pastebėjo respublikinė spauda, gyrė priekuliškių idėją, tačiau tuo pačiu ir stebėjosi neįprasta verslo pasirinkimo vieta – Šilute.

Bet Rasma ir Grita pasirinkimu patenkintos: „O kodėl ne Šilutė? Čia labai šaunūs vaikai ir mamos!“.
Jaunos verslininkės Priekulėje nerado tinkamų patalpų žaidimų kambariui įkurti, o pasirinkti didesnį miestą – Klaipėdą – pabūgo.

„Konkuruoti su didžiaisiais prekybos centrais, kuriuose yra įrengti panašūs kambariai, būtų per sunku, nesvarbu, kad mūsų kambarys ir kitoks negu prekybos milžinų – jaukesnis, mielesnis“, – tvirtina Grita.

Metė gerus darbus

Dar prieš įkuriant „Kukulį“, Rasma ir Grita turėjo gerus darbus kukulis gimtadienis 1Klaipėdoje, į kuriuos jos galėjo grįžti po motinystės atostogų. Tačiau atostogoms baigiantis, su mažyliais daug laiko praleidusios mamos nusprendė – dirbti kitiems jos nebenori.

Svarstant, kokia veikla būtų miela jų širdžiai, moterų fantazijose gimė panaši vizija: užimti vaikai, lavinantys žaidimai ir kava kvepiantys mamyčių pokalbiai.

Grita sako, kad ir ji pati norėjo tokios vietos, kur galėtų nueiti pabendrauti su draugėmis, nepalikusi vaiko namuose ir neversdama jo nuobodžiauti prie mamyčių būrelio.

Kad vaikams būtų linksmiau, verslo idėją Šilutėje išpildžiusios moterys čia ne tik pastatė batutą, spalvotų kamuolių dėžę, čiuožyklą, sūpuokles, medinį arkliuką, stalo futbolą, bet ir gyvą milžinišką Meškiną įkurdino. Kartu su Meškinu vaikus linksmina ir Bitutė.

Bitę vaidinanti Rasma džiaugiasi, kad Meškino personažui  nereikėjo ieškoti svetimų žmonių: į šiltą kostiumą mielu noru įlindo jos vyras.

Neseniai „Kukulyje“ vaidmenį gavo ir Grita – ji tapo Peliuko Mikio žmona Mine.

Svarbiausia – ne pelnas, o džiaugsmą teikiantis darbas

Minėti personažai „Kukulyje“ pasirodo per vaikų gimtadienius. Žaidimų kambario įkūrėjos leidžia mamoms pailsėti nuo visų organizacinių reikalų – jos ir šventę veda, ir kambarį papuošia, ir kiekvieną mažąjį svečią sužiūri, kad tik kuris nors lūpos nenukabintų ir nenuobodžiautų.

Įprastomis dienomis „Kukulyje“ apsilanko iki dvidešimt vaikų. Čia mamos palieka savo mažylius ir skuba apsipirkti, ar stumdamos vežimėlius sustoja atsigerti kavos ir pašnekėti su ten jau esančiomis mamomis. Taip pat su savo atžalomis susirinkimus čia rengia ir Šilutės mamyčių klubas.

„Dirbame dar tik porą mėnesių, todėl pelno kol kas nėra. Tačiau mums svarbiausia – džiaugsmas, kurį suteikia mėgiamas darbas“, – šypsosi priekuliškės. Jos neslepia, kad kol kas nesulaukė tiek vaikų, kiek tikėjosi kurdamos šią mažylių pramogų oazę – deja, ne viena mama, eidama pro šalį su vaikeliu, neužsuka pažiūrėti, kas viduje. Todėl jaunos verslininkės sako stengsis dar daugiau ir kūrybiškiau dirbti, kad „Kukulį“ pamėgtų daugiau šilutiškių.

Meilė darbui ir vaikams Rasmą ir Gritą skatina nesustoti – galvose knibžda daugybė naujų idėjų: pradėti vesti mankštas mamoms ir vaikams, atidaryti rankdarbių mokyklėlę.

Šiuo metu vienas planų jau visai greitai taps realybe – tai vasaros stovyklėlė vaikams nuo 3 iki 9 metų.

Verslininkės žaidimų kambaryje penkias dienas po keturias valandas lavins šilutiškių vaikų vaizduotę ir įgūdžius: čia mažyliai bandys lipdyti iš molio, statyti figūras iš smėlio, pieš įvairiomis priemonėmis, šoks, dainuos, gamins žaislus, kurs spektaklius.
Jau birželį bus rengiamos kalanetikos treniruotės mamoms su vaikais, kurias ves profesionali kineziterapeutė.

„Svarbiausia – tobulinti savo verslą ir visą laiką galvoti apie žmonių lūkesčius“, – reziumuoja Rasma patvirtindama, kad Šilutės verslo padangėje naujus debesis atnešusios priekuliškės nežada sustoti.