Prieš 14 metų sudegęs Juknaičių sveikatingumo kompleksas atgimsta naujam gyvenimui

Po kadaise visame rajone žymų ir prieš 14 metų gaisre pražuvusį Juknaičių sveikatingumo kompleksą jau vaikšto žmonės su maišais, į kuriuos krauna čia po gaisro likusius nuodėgulius, per pusantro dešimtmečio susikaupusias šiukšles. Tai pamatę juknaitiškiai suprato, jog pagaliau yra viltis, kad ši Juknaičių miestelio puošmena bus atstatyta.

Darbai pajudėjo prieš savaitę

2006 metų gegužės 14 dienos vakare šį įspūdingą statinį sunaikino liepsnos. Turizmo ir sveikatingumo AB „Juknaičiai“ įstatinis kapitalas tuomet buvo 321623 Lt (tiek pat ir 1 Lt vertės akcijų). 86 proc. akcijų valdė viena Kauno įmonė, o 14 proc. – 90 juknaitiškių.

Per tuos keliolika metų ne kartą keitėsi komplekso šeimininkai, ne kartą girdėjome ir pažadų, jog jis bus prikeltas naujam gyvenimui. Tačiau pirmuosius pastato atstatymo darbus juknaitiškiai pamatė tik prieš savaitę. Prie mažiausiai gaisro paliestos dalies buvo pastatytos dėžės su stogo dangos plokštelėmis, aplink pastatą sukinėjosi seniūnijos traktorius atliekoms vežioti. Prie įėjimo dar ir dabar stovi balti maišai su likusiomis neišvežtomis šiukšlėmis, nors daugybė jų jau ir išvežta.

Kas tie naujieji buvusio Juknaičių turizmo ir sveikatingumo komplekso šeimininkai, ėmęsi tokio sudėtingo uždavinio? „Šilutės naujienos“ išsiaiškino, kad kompleksas dabar priklauso VšĮ „Kalbantys sodai“, kurio vadovė yra Virginija Aleknienė. Ji juknaitiškiams ir Šilutės krašto žmonėms žinoma kaip Juknaičiuose esančio restorano „Prūsija“ šeimininkė.

Nupirktas vos prieš mėnesį

Virginija nieko neslėpdama „Šilutės naujienoms“ pasakojo, kad viešoji įstaiga, kurios steigėjai yra 10 asmenų, nudegusį kompleksą įsigijo tik prieš mėnesį. Tai nebuvo lengvas procesas, nes buvo nemažai biurokratinių trukdžių. Galutinė pirkinio kaina bemaž 42 tūkst. Eur. Taigi steigėjai susidėjo po 5 tūkst. Eur ir kompleksas buvo nupirktas.

„Tiesą pasakius, juk visiems jau seniai graudu žiūrėti į tokį kadaise Juknaičius puošusį pastatą, kuris jau tiek metų visus šiurpina išdaužytais langais ir griūvančiomis sienomis. Ypač skaudu tiems, kas dar prisimena ir kokios sveikatinimo paslaugos čia buvo teikiamos”, – pasakojo Virginija.

Gydytis plaučių ligas druskų kameroje, paplaukioti baseine ar tiesiog pailsėti čia atvažiuodavo žmonės iš visos Lietuvos. Besimaudančius baseine buvo galima stebėti su puodeliu kavos, prisėdus šalia baseino buvusioje kavinėje. Visi, kam teko čia lankytis, prisimena jaukius pasisėdėjimus komplekso Žiemos sode, čia mėgo fotografuotis vestuvininkai, vykdavo įvairių paslaugų ir gaminių pristatymai. Veikė ir pokylių salė.

Taigi VšĮ „Kalbantys sodai“ stengsis atstatyti nuo gaisro smarkiai nukentėjusį pastatą ir sugrąžinti į jį bent dalį čia kažkada kunkuliavusio gyvenimo. Manoma, kad greičiausiai veikti pradės kavinė ir pokylių salė, nes pastato dalis, kur jos buvo, nukentėjo mažiausiai. Todėl, pasak Virginijos, čia ir ruošiamasi pirmiausia tvarkyti stogo dangą. Tačiau kartu jau rūpinamasi atstatyti ir buvusį baseiną bei Žiemos sodą.

Prisidėti prie atstatymo kviečiami visi

Trečiadienį pastatą apžiūrėjo, daug pastabų ir patarimų davė bei savo paramą pažadėjo architektas Petras Grecevičius. Jis nemažai buvo prisidėjęs ir statant šį kompleksą. Beje, jis yra kadaise Juknaičiuose buvusio ūkio pirmininko ir šio komplekso statybos sumanytojo Zigmanto Dokšo žentas.

Komplekse kažkada nemažai buvo sukaupta ir meno kūrinių, paveikslų. Tad viešoji įstaiga jau dabar organizuoja 6 dailininkų plenerą, kurie pirmieji galimai sukurs ir padovanos savo kūrinių atnaujinamam pastatui.

Paklausta apie pastato atnaujinimui reikalingas lėšas ir darbų spartą, V. Aleknienė sakė, jog šis klausimas yra visiems svarbus. Viešosios įstaigos „Kalbantys sodai“ steigėjai dabar jau suka galvas, kaip gauti lėšų vieniems ar kitiems darbams, statybinėms medžiagoms pirkti. Nė vienas iš steigėjų nepretenduoja tapti įsigyto turto savininkais, atkuriamas pastatas bus viešosios įstaigos turtas. Todėl net ir menkiausia parama iš žmonių, kurie nori, jog buvę Juknaičių turizmo ir sveikatingumo namai būtų atstatyti, yra labai svarbi.

Jau yra juknaitiškių, kurie, pamatę pirmuosius darbus ir susipažinę su čia dirbančiais žmonėmis įsipareigojo paaukoti pinigų pirkti langams, durims. Tikimasi, kad tokių rėmėjų bus ir daugiau. Todėl VšĮ „Kalbantys sodai“ skelbia savo sąskaitą, į kurią galima atsiųsti paramą:
LT 957180700007700825, VšĮ kodas 305571739. Informacija telefonu: 8 612 14046.

Pasak V. Aleknienės, lėšų bus ieškoma kur tik įmanoma. Tikimasi, kad komplekso pastatą pavyks atstatyti per penkerius metus. Tačiau, jeigu seksis, bus stengiamasi visus darbus baigti ir anksčiau.

Sigitas Grinčinaitis
Komercijos direktorius, korespondentas