Prieš 4 metus pradėtą remontuoti kiemą paliko pusiau luptą, pusiau skustą

LAUKO g DANGA 1Nemažai šilutiškių džiaugiasi rekonstruotais ar baigiamais rekonstruoti daugiabučių namų kiemais ir gatvėmis. Apie atliktų darbų apžiūrą Jaunimo kvartale bei Dariaus ir Girėno gatvėje jau rašėme lapkričio 27 d. straipsnyje „Politikai tyrinėjo tvarkomus ir rekonstrukcijos belaukiančius kiemus“.

Savivaldybės administracijos Ūkio skyriaus vyriausiasis specialistas Mindaugas Oželis tuomet politikams pasakojo, kad šiemet gatvėms, keliams prižiūrėti buvo gauta rekordinė suma – apie 2 mln. Eur, todėl imtasi ne tik kelių lopymo, bet ir rimtesnių minėtų objektų rekonstrukcijos projektų.

Žinios apie šiemet atliktas daugiabučių kiemų rekonstrukcijas gerokai nustebino Lauko g. 6 namo gyventojus. Mat jų kiemas buvo pradėtas rekonstruoti prieš 4 metus, bet baigti remonto niekas nesiruošia – kiemas taip ir paliktas pusiau luptas, pusiau skustas.

4 metus ramina pažadais

„Šilutės naujienos“ nuvyko savo skaitytojo nurodytu adresu ir išties rado kiemą, kurio erdvė padidinta praplatinus automobilių stovėjimo aikštelę dviem metrais, sudėti nauji kelkraščiai, bet kiemo danga liko sena.

Lauko g. 6 namo gyventojas Robertas Raudonius pasakojo, kad kiemo rekonstrukcija buvo pradėta prieš ketverius metus, tačiau pakeitę aikštelės kelkraščius darbininkai išvažiavo, o kiemo danga, sulaužyta sunkaus statybininkų transporto, liko dar baisesnė, nei buvo iki rekonstrukcijos pradžios.

Pasak R.Raudoniaus, jau daug kartų gyventojai Šilutės seniūnijoje ir Savivaldybės Ūkio skyriuje klausė, kada bus baigta kiemo rekonstrukcija. Atsakymas – vis tas pats: nėra pinigų, kai jau gausim…

R.Raudonius „Šilutės naujienoms“ sakė, kad visi aplinkinių daugiabučių namų kiemai jau sutvarkyti iki galo, tik jų kiemo apie 200 kv. m liko nebaigta asfaltuoti ar iškloti plytelėmis. Todėl žmonėms ir yra pikta, kad Savivaldybės administracija, puikuodamasi naujai pradėtais ir užbaigtais darbais, visai pamiršo prieš kelerius metus pradėtą rekonstrukciją.

Sutvarkys, bet tik 2017 metais

„Šilutės naujienos“ išsiaiškino ir gali patvirtinti, jog Savivaldybės administracijos Ūkio skyrius nepamiršo apie pradėtus Lauko LAUKO g DANGAg. 6 namo kiemo rekonstrukcijos darbus. Tačiau, pasak vyriausiojo specialisto M.Oželio, remontų pabaigos gyventojams dar teks palaukti. Suplanuota, kad 2016 metais bus parengtas projektas rekonstruoti visą Lauko gatvę, o 2017 metais bus įgyvendinti konkretūs darbai. Tuomet bus baigtas rekonstruoti ir daugiabučio namo Lauko g. 6 kiemas, sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelės danga.

M.Oželis Savivaldybės Tarybos Ekonomikos ir finansų komitetui buvo pateikęs informaciją apie visus numatytus Šilutės miesto gyvenamųjų kvartalų teritorijų tvarkymo darbus.

Šiame dokumente teigiama: „Panaudojant Kelių priežiūros ir plėtros programos 2015 metų lėšas, kurias skiria Lietuvos automobilių kelių direkcija, šiemet buvo sutvarkytos Jaunimo al. 7 ir Jaunimo al. 9 automobilių stovėjimo aikštelės, esančios Šilutės mieste prie Cintjoniškių gatvės. Jaunimo al. 9 suremontuotas automobilių stovėjimo aikštelės plotas – apie 808 kv.m. Jaunimo al. 7 suremontuotas automobilių stovėjimo aikštelės plotas – apie 2200 kv.m.

Taip pat 2015 metais buvo sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Eglių g., prie pastato Nr. 4. Sutvarkytas automobilių stovėjimo aikštelės plotas – apie 500 kv.m.

2015 metais pradėjus vykdyti Šilutės miesto Dariaus ir Girėno gatvės rekonstravimo darbus, buvo sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Dariaus ir Girėno g. 22, bei įrengtos papildomos automobilių stovėjimo vietos prie Dariaus ir Girėno g. 7 ir 5A namų.

2016 metais tęsiant Dariaus ir Girėno g. rekonstravimo projektą, bus sutvarkyta automobilių stovėjimo aikštelė, esanti Dariaus ir Girėno g. 1.

2015 metais pradėti vykdyti Kęstučio gatvės kapitalinio remonto darbai, įgyvendinant projektą bus išplėstos automobilių stovėjimo aikštelės, esančios prie lopšelių – darželių „Ąžuoliukas“ ir „Gintarėlis“ bei prie daugiabučio namo Nr. 8.

2016 metais planuojama parengti Šilutės miesto Lauko, Miško, M.Jankaus ir Sodų gatvių techninius projektus. Į Lauko gatvės techninį projektą bus įtraukta ir automobilių stovėjimo aikštelė, esanti prie Lauko g. 6 daugiabučio namo. Rengiant Miško g. ir M.Jankaus g. techninius projektus bus papildomai suprojektuotos automobilių stovėjimo aikštelės prie lopšelio -darželio „Pušelė„ ir Sodų g. 1 daugiabučio namo.

2016 metais planuojama sutvarkyti automobilių stovėjimo aikštelę, esančią Lietuvininkų g. 26, ir prie lopšelių – darželių „Ąžuoliukas“ ir „Žvaigždutė“ esančias automobilių stovėjimo aikšteles.

Taip pat 2016 metais planuojama sutvarkyti ir papildomai įrengti automobilių stovėjimo vietų prie H.Šojaus g. 12 ir 2A daugiabučių namų.