Prieš asmens dokumentų keitimo bumą piliečiai raginami pasikeisti besibaigiančius galioti pasus bei tapatybės korteles

vandens gausmas146Praėjo jau dvidešimt metų nuo tada, kai 1993 metais buvo išduoti pirmieji Lietuvos Respublikos piliečio pasai. Šių, daugeliui nostalgiją keliančių dokumentų, kurių išduota apie 400 tūkstančių, galiojimo laikas jau baigiasi. Taip pat sueina dešimtmetis, kai išduotos ir pirmosios asmens tapatybės kortelės.

Šiuos asmens dokumentus privalantys keisti asmenys, kviečiami tai atlikti kuo anksčiau, nelaukiant paskutinių dokumentų galiojimo dienų.

Tauragės, Pagėgių, Šilalės ir Šilutės migracijos tarnybos, atsižvelgdamos į 2013 metais prognozuojamą asmens tapatybę patvirtinančių dokumentų keitimo vajų, ragina visus, piliečius norinčius pasikeisti asmens dokumentus, neatidėlioti šio formalumo.

Tvarkingi asmens dokumentai – kiekvieno pareigingo Lietuvos piliečio reikalas, o ypač jie tampa svarbūs keliaujant po užsienio šalis, todėl norint išvengti begalinių eilių ir didesnio mokesčio už skubų dokumentų išdavimą, pasikeisti besibaigianti galioti pasą ar asmens tapatybes kortele reikėtų jau artimiausiu laiku.

Migracijos tarnyba taip pat atkreipia negalią turinčių ir negalinčių atvykti į Migracijos tarnybą asmenų bei jų globėjų dėmesį ir kviečia peržiūrėti asmens dokumentų galiojimo laiką. Jei paso ar asmens tapatybės kortelės galiojimo laikas baigiasi 2013 metais, rekomenduojama kuo greičiau kreiptis į savo miesto Migracijos tarnybą dėl specialistų atvykimo į namus.

Atvykdami pas negalią turinčius gyventojus, migracijos tarnybų darbuotojai atsigabena ir biometrinių duomenų nuskaitymo įrangą. Asmenų lankymą namuose migracijos tarnybų darbuotojai galės vykdyti daug sklandžiau ir efektyviau, jei neįgalūs gyventojai ar jų globėjai užsiregistruos iš anksto.

Dėl migracijos tarnybų specialistų vykimo pas neįgalius gyventojus galima registruotis telefonu Šilutėje – (8 441) 61217.

Asmenys, ketinantys patys atvykti į savo miesto Migracijos tarnybą keisti asmens dokumentų, taip pat iš anksto gali užsiregistruoti internetu – adresu: www.epolicija.lt/rezervacija