Prieš pirkdamas dviratį, apsilankyk policijos registre ir įsitikink, kad jis nėra vogtas

1316795 79851940Atšilus orams gatvėse pagausėja dviratininkų, tačiau taip pat pagausėja ir dviračių vagysčių.

Dviračiai vagiami iš patalpų ir šaltuoju metų laiku, tačiau, atšilus, vagysčių skaičius neabejotinai padidėja.

Įsigiję dviratį užsirašykite jo numerį ir vagystės atveju būtinai praneškite policijai apie vagystę, nurodydami dviračio numerį.

Numeris bus suvestas į Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registrą, kur jis bus viešai matomas.

Norint pranešti policijai, nebūtina vykti į policijos įstaigą, siūlome naudotis policijos portalu www.epolicija.lt.

Pranešdami per portalą prisistatykite (autorizuokitės) naudodami internetinę bankininkystę ar kitas sistemas, tuomet galėsite gauti išsamią informaciją apie pranešimo nagrinėjimo eigą ir priimtus sprendimus.

Gyventojams, kurie planuoja įsigyti nenaujus dviračius, policija siūlo aktyviai naudotis specialiai sukurtu Ieškomų ir rastų numeruotų bei individualius požymius turinčių daiktų ir dokumentų registru, kurį rasite Policijos departamento prie VRM interneto svetainėje www.policija.lt skyriuje „Paieška policijos duomenų bazėse“.

Įvedę dviračio numerį registre, matysite, ar jis nėra vogtas.

Atkreipiame dėmesį, kad į šį registrą suvedami ne tik dviračių, bet ir kitų vogtų daiktų numeriai, pvz. mobiliųjų telefonų, todėl prieš pirkdami naudotą daiktą šiame registre galite pasitikrinti ir kitus numeruotus ir galimai vogtus daiktus.

Policijos departamento interneto svetainės skyriuje „Patarimai“ taip pat galite rasti daugiau patarimų, kaip apsisaugoti nuo dviračių vagysčių.