Priešmokyklinukų pažintis su profesijomis – gaisrinėje

raudonkepuraite gaisrineVienas iš priešmokyklinės grupės uždavinių – skatinti vaikus veikti, bendrauti ir bendradarbiauti su bendraamžiais ir suaugusiaisiais, kartu plėtojant jų emocinę, socialinę ir kultūrinę patirtį.

Šeima, ugdymo įstaiga, socialiniai partneriai ir mus supanti aplinka – pagrindiniai vaiko ugdytojai, kurie turi kasdien bendrauti. Ypač svarbūs tėvelių pasiūlymai, pastebėjimai, pagalba pedagogui, o tuo pačiu ir visai vaikų grupei.

Jau daug metų to siekiame Šilutės lopšelio – darželio „Raudonkepuraitė“ priešmokyklinėje grupėje. Su tėveliais tariamės, kaip jie galėtų prisidėti, kad vaikai kuo daugiau veiktų, pamatytų, veiklose būtų aktyvūs dalyviai, o ne stebėtojai. Turime vertingų pasiekimų ir norime jais pasidalinti.

Vykdydami savaitės temą „Profesijos“, kūrėme bendrą knygą, kurioje vaikai piešė, kuo bus užaugę, kuo dirba tėveliai. Jei tėveliai neturėjo galimybės pakviesti vaikų į savo darbovietes, tai papasakojo apie savo darbą. Vaikai sakė norintys būti gydytojais, slaugytojomis, mokytojais, auklėtojomis, vaistininkais, virėjomis, sportininkais, šokėjomis, balerinomis, policininkais, statybininkais.

Sulaukėme pasiūlymo apsilankyti Justės dėdės darbe – Šilutės gaisrinėje. Kiek vaikams buvo džiaugsmo, naujų potyrių, kai ugniagesiai parodė savo techniką, papasakojo apie savo profesiją, sakė, kad gavę iškvietimą turi apsirengti per 1 minutę, leido pasėdėti gaisrinės mašinoje ir kt.

Nuoširdžiai dėkojame viršininko pavaduotojui Rimantui Zimantui, pamainos vadui Robertui Reikertui bei visai komandai už nuoširdų priėmimą, galimybę pažinti ugniagesio profesiją ne iš knygų, o tikrovėje. Nuo šiol mūsų grupėje yra ir būsimų gaisrininkų.

Nauji potyriai skatina atradimo džiaugsmą, ugdo domėjimąsi supančiu pasauliu, jo pažinimą. Tad inicijuojame kiekvienos šeimos buvimą kartu, prisidėjimą ugdant ir auginant ateities Žmogų.