Priminimas ketinantiems žvejoti savaitgalį lašišinėse upėse

0.742218001476261309Aplinkos ministerija primena ketinantiems žvejoti lašišinėse upėse ateinantį savaitgalį, kad šeštadienį, spalio 15-ąją, jau nebegalios draudimas žvejoti Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklių 4 priede nurodytose upėse be kortelės. Taigi spalio 15 d. galima žvejoti be kortelės (su žvejo mėgėjo bilietu), paleidžiant lašišas ir šlakius, arba įsigijus kortelę.

Šiemet tokia galimybė susidarė todėl, kad minėtųjų taisyklių nustatyti draudimai įsigalioja tik po savaitgalio, jie taip pat negalioja paskutinę draudimo dieną, jeigu ji yra savaitgalį, kaip šiuo atveju. Tokia nuostata taikoma ir draudimui žvejoti nuo spalio 16 d. iki gruodžio 31 d. taisyklių 4 priede nurodytose upėse, todėl šis draudimas įsigalios pirmadienį, spalio 17-ąją.

Sugautą lašišą arba šlakį leidžiama paimti tik turint galiojančią žvejo mėgėjo kortelę. Pagal nustatytą limituotos žvejybos organizavimo tvarką kortelės išduodamos iki spalio 15 d. imtinai. Sekmadienį, spalio 16 d., bus galima žvejoti su žvejo mėgėjo bilietu, paleidžiant lašišas ir šlakius, o žvejo mėgėjo kortelės nebebus išduodamos.