Prireiks dviejų naujų darželinukų grupių

darzelinukai-piesia-katineliusSavivaldybės Švietimo skyriaus specialistų pateikiamais skaičiavimais, nuo rugsėjo visas mūsų rajono ikimokyklinio ugdymo įstaigas turėtų lankyti 1294 vaikai, 966 iš jų – Šilutės miesto vaikų darželius.

Šiuo metu visame rajone yra apie 60 vietos į ikimokyklinio ugdymo įstaigas laukiančių vaikų.

Vietų trūksta tik mieste

Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė Savivaldybės tarybai pateikė patikslintą vaikų, lankančių ar pageidaujančių lankyti ikimokyklinio ugdymo įstaigas, skaičių. Toks patikslinimas atliekamas kasmet, ypač tiems darželiams, kurie organizuoja ikimokyklinį ir priešmokyklinį ugdymą.

Šiuo metu Savivaldybės tarybai siūloma 2014-2015 mokslo metais rajono darželiuose komplektuoti 71 grupę, – tiek, kiek jų veikė ir šiais mokslo metais.

Švietimo skyrius, vadovaudamasis Centralizuoto vaikų priėmimo į Šilutės rajono savivaldybės ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes bei ikimokyklinio ir priešmokyklinio amžiaus vaikų apskaitos organizavimo tvarkos aprašu, šių metų gegužės 27 d. vykdė vaikų priėmimą į ikimokyklines įstaigas. Pasak B.Tekorienės, iš pateiktų  prašymų skaičiaus matyti, kad padaugėjo vaikų, norinčių lankyti įstaigas. Į miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas gegužę nepateko 39 vaikai: į „Ąžuoliuką“ – 12, „Pušelę“ – 14, „Žibutę“ – 8 ir „Žvaigždutę“ – 5 vaikai.

Jau po gegužės gauta dar 18 naujų prašymų, o kiek jų bus pateikta iki rugsėjo, galima tik spėlioti.  „Vasarą visada keičiasi įstaigas lankyti norinčių vaikų skaičiai“, – sako vedėja.

Pagal dabartinį vietos darželiuose laukiančių vaikų skaičių, nuo rugsėjo reikėtų įsteigti mažiausiai dvi naujas ikimokyklinukų grupes.

Pasak B.Tekorienės, vaikų darželio paslaugos poreikis auga todėl, kad pasikeitė motinystės atostogų apmokėjimo tvarka. Naujoji tvarka skatina mamas anksčiau sugrįžti į darbus – po vienerių metų.

Kaimo lopšeliuose – darželiuose yra laisvų vietų, tik į Žemaičių Naumiesčio mokyklą – darželį netilpo 4 darželinukai, o į Švėkšnos ikimokyklinio ugdymo įstaigą – 1. Vedėjos nuomone, labai gali būti, kad rugsėjį paaiškės, jog į kaimo ugdymo įstaigas pateko visi norintys mažyliai, tad papildomų grupių reikės tik Šilutėje.

Beje, viena nauja ikimokyklinukų ugdymo grupė nuo rugsėjo 1-osios atidaroma Vainute.

Vasarą dirba „Gintarėlis“

Atsižvelgiant į tėvų pageidavimą ir Šilutės lopšelio – darželio „Gintarėlis“ direktorės prašymą, Švietimo skyrius siūlo pailginti darbo laiką mišrioje priešmokyklinio ugdymo grupėje. Vietoje dabartinių 7,2 val. darbo valandų ši grupė turėtų dirbti 10,5 val., nes dirbantys tėvai neturi kur vaikų palikti. Tuomet reikėtų įsteigti ir papildomą 0,49 auklėtojos etatą, o atlyginimui iki metų pabaigos prireiktų 4 172 litų. Tačiau, direktorės teigimu, papildomų lėšų įstaigai skirti nereikės.

Tėvams, kurie nebuvo padavę prašymų, kad jų vaikas lankytų ikimokyklinio ugdymo įstaigą nuo 2014 m. rugsėjo 1 d., galės tai padaryti papildomo priėmimo metu, kuris vyks rugpjūčio 27 dieną. Jeigu po papildomo priėmimo keisis grupių skaičius, rugsėjo mėnesį Savivaldybės tarybai bus teikiamas tvirtinti patikslintas grupių skaičius.

Vasarą Šilutėje liko dirbti tik vienas vaikų darželis – „Gintarėlis“. Čia suformuotos 9 grupės ir, Švietimo skyriaus specialistės Vidos Nemanienės duomenimis, sutilpo visi vaikai, kurių tėvai to pageidavo.

Visi miesto vaikų darželiai dirbti pradės paskutinę rugpjūčio savaitę.