Prireikus policijos paslaugų, važinėsime į Tauragę

1218696311policijaIlgos valandos mažyčiame kambarėlyje, kur pečiais stumdosi keliolika vyrų ir moterų. Kambarėlyje – nei lango, nei kėdės ar suolo prisėsti, tad laukiantiesiems tenka po kelias valandas mindžikuoti nuo vienos kojos ant kitos.

Tokia situacija jau kuris laikas tęsiasi Šilutės policijos komisariate, kur buvusios Kelių policijos patalpėlėje pastaruoju laiku įkurdintas Licencijavimo poskyris. Čia kartą per savaitę atvažiuoja pareigūnai iš Tauragės, kurie atlieka ginklų įteisinimo procedūrą.

Metų rezultatus pristatyti į Šilutę atvažiavę Lietuvos policijos generalinio komisaro pavaduotojas Renatas Požėla ir Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (AVPK) viršininkas Remigijus Rudminas sakė gražias kalbas apie policijos „ėjimą į visuomenę“, o kai kurie rajono Tarybos nariai pasidžiaugė geru pareigūnų darbu ir vis gražėjančiu Šilutės komisariato pastatu…

Deja, licencijavimo paslaugų eilėse laukiantiems šilutiškiams džiaugtis nesinori.

„Gyvoje“ eilėje – po kelias valandas

Tiems, kam dar neprireikė licencijavimo paslaugos, trumpai nušviečiame situaciją. Mažyčiame kambarėlyje – buvusiame Kelių policijos koridorėlyje, kuris remonto apskritai nėra matęs jau gal pusę šimto metų, visą dieną stumdosi keliolika žmonių. Kadangi koridorėlyje nėra lango, apie jokį vėdinimą nė kalbos negali būti.

Būtų gera, jei bent kelios palaikės kėdės ar koks nušiuręs suolas čia būtų pastatytas. Anaiptol, apie tai irgi nebuvo pagalvota, kaip ir apie naujesnę kompiuterinę techniką, mat kone kiekvieną ketvirtadienį, žmonėms laukiant, po valandą ar kelias dar taisomas pareigūnų kompiuteris.

Anot laukiančiųjų, bent jau išankstinė registracija būtų šioks toks postūmis į gera, tačiau ir tokios tvarkos įvesti nepagalvota, nors kalbos apie „rūpinimąsi žmonėmis“ nuolat kartojamos ataskaitiniuose policijos susirinkimuose. 

Licencijavimo ir migracijos paslaugas iškels į Tauragę

Policijos viršininkų paklausę, ar įmanoma normalesnėmis sąlygomis teikti ginklų registracijos paslaugą, supratome, jog patys kertame šaką, ant kurios sėdi daug šilutiškių, mat R.Rudminas informavo, jog jei bus nepatenkintų, licencijavimo paslauga iš viso gali būti iškelta į Tauragės AVPK.

Pasak R.Rudmino, Tauragės AVPK yra bene paskutinysis apskrities komisariatas, kuris licencijavimo paslaugą teikia rajoniniuose komisariatuose. Tai daroma šilutiškių patogumui. Be to, anot AVPK viršininko, kaip tik į Šilutę iš aplinkinių rajonų važiuoja nemažai žmonių, kuriems reikia tokios paslaugos.

Dokumentų sutvarkymas ir duomenų suvedimas yra netrumpos procedūros, o techninių problemų esą pasitaiko visur.
R.Požėla sakė, jog policija nuolat prašė, kad ginklus turintys ir juos registruoti privalantys piliečiai to nepaliktų paskutinėms leistino termino dienoms. Tačiau lietuvių charakteris esąs toks, kad jie ir vėl suskubo tik metams baigiantis.

Dabar ginklų registracijos terminas pratęstas iki liepos, ir R.Požėla mano, jog ir birželio pabaigoje Licencijavimo poskyryje būsiančios tokios pat spūstys. Taigi atsakomybę dėl eilių ir gaištamo laiko turintys prisiimti patys šilutiškiai.

Be to, tik 3 proc. gyventojų turi reikalų Licencijavimo poskyryje, todėl nėra racionalu jį išlaikyti visuose komisariatuose.
Panaši dalia – iškėlimas į apskričių komisariatus – laukia ir Migracijos poskyrių.

Policijos viršininkai sakė suprantantys, kad žmogui nėra patogu važiuoti, anot jų, kokį 20 kilometrų į apskrities komisariatą, bet tokių paslaugų piliečiams prireikia gal kartą ar du per metus. Be to, Tauragės AVPK nėra jokių eilių, tad šilutiškiai, reikalui esant, gali ten važiuoti.

Toks atsakymas netenkino Šilutės seniūno Raimondo Steponkaus, kuris priminė, kad reikalų policijoje atsiranda ir pensininkams, ir neįgaliesiems, o tokiems žmonėms kelionės į Klaipėdą ar Tauragę yra sunkios ir fiziškai, ir materialiai. Jis prašė Licencijavimo ir Migracijos poskyrių paslaugas Šilutėje ir ateityje teikti bent kartą per mėnesį.