Prisidėti prie Medutės gydymo galite ir jūs

Gintares MedaTrejų metų Medutė nedaro daugelio dalykų, kas būdinga jos bendraamžiams – nevaikšto, nekalba. Nuo pat gimimo mergaitė turi įvairių raidos sutrikimų. Ir nors Medutė nekalba, ji puikiai bendrauja emocijomis, atpažįsta žmones.

Jos tėvai Gintarė ir Tomas Plungiai daro viską, kad mergaitė galėtų atsistoti ant kojų ir ateityje bėgiotų kartu su savo vyresniąja seserimi Elze.

Žengti pirmyn ir nesuklupti Medutei gali padėti tik reabilitacija. Didžiausias viltis tėvai deda į Slovakijoje įsikūrusį „Adeli“ reabilitacijos centrą, iš kurio prieš kelias savaites jauna šeima grįžo antrą kartą. Tačiau dviejų savaičių gydymo kaina šiame centre – 5000 Eur, tėvams yra neįkandama, tad šeimai reikalinga finansinė parama.

Viltis – „Adeli“ reabilitacijos centras

Apie priekuliškių Gintarės ir Tomo šeimą esame rašę jau ne kartą. Šeimos gyvenimas 180 laipsnių kampu pasikeitė sulaukus antros dukters. Gimusi Medutė praktiškai nieko nematė, o mėnesio laiko jai buvo nustatyta abiejų akių subatrofija, įtartos iki galo neišsivysčiusios mažosios smegenėlės, atsakingos už koordinaciją ir pusiausvyrą.

Dabar Medai nustatytos trys diagnozės: mišrus specifinis raidos sutrikimas, kitokia epilepsija ir regos nervų subatrofija. Medikai savo prognozėmis tėvams neteikdavo daug vilties, teigdami, kad mergaitės būklę ir sveikatos pagerėjimo galimybes sudėtinga nuspėti. Tačiau kas kartą Medai pasirodžius gydytojams šie nustemba, nes Medos raida būna pažengusi į priekį.

Šeima Lietuvoje išbandė daugelį procedūrų Medos būklei gerinti, tačiau daugiausia vilties teikia Slovakijoje įsikūręs fizinės reabilitacijos centras „Adeli“, kur dvi savaites trunkanti reabilitacija kainuoja 5 tūkst. eurų. Deja, šeimai tokia suma nėra įkandama, tad jie daro viską, kad surinktų dukros gydymui skirtus pinigus. Būtent šiuo tikslu pernai šeima filmavosi „Bėdų turguje“, prieš Kalėdas dalyvavo TV3 ir SEB banko inicijuotoje „Išsipildymo akcijoje“, kuri padeda sergantiems vaikams.

Gintarė neslepia, kad apie dukros negalią kalbėti nelengva, tačiau ko nepadarysi dėl to, kad Medutė galėtų gyventi visavertį gyvenimą…

Pirmasis žingsnis – per skausmą ir ašaras

Gintarės ir Tomo širdyse dega viltis, kad vieną dieną jie savo jaunėlę išvys vaikštančią ir žaidžiančią su kitais vaikais. Ta viltis sustiprėjo dar labiau, kai jie antrą kartą išvyko reabilitacijai į „Adeli“ centrą.

Prieš kelias savaites su didžiuliu pasididžiavimu ir ašaromis akyse jie stebėjo, kaip per skausmą ir ašaras Meda bandė žengti savo pirmuosius žingsnius. Tiesa, nesavarankiškai, įsikibusi į vaikštynę ir prilaikoma kineziterapeutų.

„Mes visi labai skirtingi, todėl matysime skirtingus dalykus. Jautresni – graudžias Medutės ašaras, kiti – dideles mažo žmogaus pastangas, treti – mažą stebuklą… Tai yra pirmieji Medutės žingsneliai su vaikštyne, kai niekas jos neveda už rankų. Žinau, kad tai tik kelio pradžia, ir dar reikės daug daug darbo ir pastangų, kol Medutė galės pati su vaikštyne nueiti bent trumpą atstumą. Žinau tik tiek, kad be galo ja didžiuojuosi ir niekada nepasiduosim! Nuoširdžiai tikiuosi, kad eisite su mumis kartu iki pergalės ir padėsite tada, kai mums labiausiai šito reikės. Galite pasiploti kiekvienas sau, kas mums padėjote ir padedate, nes šitas mažas mūšis yra ir Jūsų pergalė“, – vėliau savo giliais išgyvenimais dalijosi mergaitės tėvai.

Iš šio centro šeima grįžo jau antrą kartą. Jame pasiekti rezultatai kalba patys už save: Medutė jau pastovi, atpažįsta svetimus žmones, valgo kietą maistą, jautriai reiškia emocijas, moka pasiimti žaisliuką.

Medikų teigimu, norint, kad mergaitė imtų savarankiškai atsisėsti, vaikščioti ir gyventi visavertį gyvenimą, jai tokios reabilitacijos reikalingos kas 4-6 mėn.

Prašo pagalbos

Kad ir toliau galėtų siekti savo svajonės įgyvendinimo, Gintarės ir Tomo Plungių šeima prašo paaukoti į Medos Plungytės paramos fondo sąskaitą arba paskirti 2 procentus nuo gyventojų pajamų mokesčio pildant deklaracijas. Užpildyti deklaraciją galite prisijungę prie vmi.lt. Deklaracijos forma FRO 512 (3 versija), fondo kodas 304477176, paramos skyrimo laikotarpį galime pasirinkti 3 metams.

„Mums labai reikalingas palaikymas ir pagalba, skiriant 2 proc. gyventojų pajamų mokesčio. Jei dar nenusprendėte, kam juos skirti,  prašome paskirti Medutei. Po kelių reabilitacijų Slovakijoje Medutė stiprėja ir džiugina rezultatais. Ateityje svajojame ir apie kamieninių lastelių terapiją, bet jai reikalinga nemenka suma. Bet gal visi bendrai galime šito pasiekti?“, – prašo mama Gintarė.

Fondas yra įtrauktas į paramos gavėjų sąrašą, todėl suteiktai paramai galioja pelno mokesčio lengvata, apibrėžta LR Pelno mokesčio įstatymo 28 straipsnyje.

Medos Plungytės paramos fondas: Įmonės kodas 304477176
 SEB sąsk. LT74 7044 0600 0814 8221 SWIFT (BIC) kodas: CBVILT2X Mokėjimo paskirtis: Medos Plungytės reabilitacijai
PayPal sąskaita:
gintare.plungiene@gmail.com