Prisiekė savivaldybės meras ir politikai – devintojo šaukimo Taryba pradėjo darbą

 

DSC 0912Prieš savaitę, balandžio 25 dieną pradėjo veiklą devintojo šaukimo Šilutės savivaldybės taryba. Pirmojo Tarybos posėdžio metu priesaiką davė meras Vytautas Laurinaitis ir dar 24 Savivaldybės tarybos politikai.

Antroje posėdžio pusėje iš pareigų buvo atleisti Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis bei jo pavaduotojas Virgilijus Pozingis. S. Šeputis buvo išrinktas Savivaldybės mero pavaduotoju.

Jau pirmojo rinkimų proceso metu Tarybos mažumos politikai – opozicija bei laisvieji politikai parodė, kad jų nuomonė apie renkamą valdžią yra kitokia – visi jie balsavo prieš S. Šepučio paskyrimą mero pavaduotoju. 

 

Visi prisiekė sąžiningai vykdyti pareigas

Visi devintojo šaukimo Savivaldybės tarybos politikai į pirmąjį posėdį susirinko H. Šojaus dvare Freskų salėje. Su jais kartu į posėdį suėjo visi Šilutės savivaldybės seniūnai, įstaigų vadovai ir svečiai.

Posėdį pradėjo Šilutės vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas Eugenijus Judeikis. Jis supažindino savivaldybės politikus su priesaikos tekstu bei jos priėmimo procedūra.

Priesaiką davė visi 25 išrinkti Tarybos nariai: Tomas Budrikis, Audrius Endzinas, Algirdas Gečas, Zigmantas Jaunius, Edvardas Jurjonas, Vygantas Kamarauskas, Steponas Kazlauskas, Genovaitė Kimbrienė, Arūnas Kurlianskas, Žygimantas Kurlianskas, Sigitas Majus, Antanas Martinkus, Zigmantas Merliūnas, Edgaras Padimanskas, Daiva Plikšnienė, Virgilijus Pozingis, Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus, Vygantas Stoškus, Sigitas Šeputis, Sandra Tamašauskienė, Alina Urbonienė, Laimutė Uselienė, Daiva Žebelienė ir savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Visi jie asmeniškai prisiekė „Gerbti ir vykdyti Konstituciją ir įstatymus, sąžiningai vykdyti visas Savivaldybės tarybos nario pareigas ir susilaikyti nuo veiksmų, pažeidžiančių gyventojų teises ir viešuosius interesus“.

Priesaiką priėmęs Šilutės Vyriausiosios rinkimų komisijos pirmininkas E. Judeikis politikams įteikė Tarybos nario pažymėjimus ir specialius ženkliukus.

Skambant iškilmingoms varinių pučiamųjų instrumentų ansamblio „Pamario Brass“ (vad. Gražvydas Raila) fanfaroms į Freskų salę įneštos mero regalijos. Jas antrai kadencijai išrinktam merui V. Laurinaičiui įteikė vyriausia Savivaldybės tarybos narė G. Kimbrienė.

Linkėjo susikalbėjimo ir susitarimoDSC 0891

Inauguruotas puošniomis regalijomis Šilutės savivaldybės meras V. Laurinaitis sakė, kad ši diena yra tikra šventė. Todėl nuo tos dienos jis linkėjo visiems politikams įgyvendinti savo įsipareigojimus ir pažadus krašto žmonėms. Kiekvienam Tarybos nariui jis linkėjo susikalbėjimo ir susitarimo, kad būsų galima kaip įmanoma geriau atlikti savo pareigas.

Savivaldybės politikus ir merą V. Laurinaitį atvyko pasveikinti ir partijos Tvarka ir teisingumas pirmininkas, LR Seimo narys Remigijus Žemaitaitis. Jis padėkojo savo partijos nariams už atliktą didelį darbą – iškovotą mero postą bei didžiausią dalį savivaldybės politikų mandatų.

R. Žemaitaitis pasakojo, kad jau 10 metų praėjo nuo to laiko, kai jis tapo politiku. Pasak jo, per tą laiką atlikta daug gerų darbų. Jis ragino politikus laikytis žodžio, nuoširdžiai dirbti vardan Šilutės krašto. Tuomet, pasak svečio, ir praėjus laikui, kiekvienas turės kuo pasidžiaugti – atliktais darbais Šilutei ir Pamario kraštui.

Šilutėje išrinkto LR Seimo nario Afredo Stasio Nausėdos vardu Savivaldybės merą bei Tarybos politikus pasveikino jo padėjėja Lijana Jagintavičienė.

Savivaldybės politikams tarti sveikinimo žodį atėjo ir visi 11 savivaldybės seniūnų. Jų vardu kalbėjo Rusnės seniūnė Dalia Drobnienė. Ji palinkėjo visiems politikams Tarybos nario pareigas eiti išdidžiai, be barnių ir spektaklių – taip kaip viskas vyko pirmojo posėdžio metu. D. Drobnienė linkėjo visiems dirbti kaip vienoje šeimoje, kad būtų padaryta kuo daugiau gerų darbų.

Panašius linkėjimus sakė ir visi kiti iš Savivaldybės biudžeto išlaikomų įstaigų vadovai ar jų atstovai.

Išrinktas mero pavaduotojas

Pasibaigus naujos kadencijos politikų priesaikų ir mero inauguracijos procedūroms, visi politikai perėjo dirbti į Savivaldybės posėdžių salę.

Balsų dauguma iš pareigų buvo atleisti Savivaldybės administracijos direktorius S. Šeputis bei jo pavaduotojas V. Pozingis. Abu šie asmenys išrinkti į Savivaldybės tarybą ir toliau atstovauja atitinkamai Socialdemokratų bei Valstiečių ir žaliųjų sąjungos partijas.

Meras V. Laurinaitis politikams pateikė siūlymą rinkti mero pavaduotoją ir pateikė S. Šepučio kandidatūrą. Rinkimai turėjo vykti slaptu balsavimu, todėl buvo išrinkta balsų skaičiavimo komisija, į kurią kiekviena partija delegavo savo atstovus.

Balsavimai netruko ilgai. Politikai šiek tiek stebėjosi, kad rinkimų biuletenyje buvo įrašyti trys ženklinimai: Už, Prieš ir Nebalsavo. Tačiau didelių problemų tai nesukėlė. Eidamas balsuoti meras V. Laurinaitis žiniasklaidininkams užsiminė, kad šie rinkimai ir parodys kokią valdžią turime.
Po 15 minučių ir paaiškėjo, kad valdančiojoje koalicijoje, kaip ir buvo susitarę, yra 15 Savivaldybės politikų. Tiek balsavo už mero pavaduotoją S. Šeputį. 10 politikų balsavo prieš.

Tačiau dar iki šio rezultato paskelbimo kilo šiokia tokia erzelynė. Prieš rinkimus Tėvynės sajungos – Lietuvos krikščionių demokratų politikė Sandra Tamašauskienė perskaitė savo partijos narių pasirašytą pareiškimą, kad nesutinka balsuoti už pasiūlytą kandidatą. Ji teigė, kad S. Šeputis yra STT ikiteisminio tyrimo dalyvis, todėl gali būti pripažintas kaltu dėl padarytų pažeidimų, nes jis net du mėnesius buvo nušalintas nuo pareigų.

Liberalų sąjūdžio atstovas A. Endzinas domėjosi, ar S. Šeputis turi įpareigojimą neišvykti iš Lietuvos.

S. Šeputis teigė, kad jo atžvilgiu nėra atliekamas ikiteisminis tyrimas, o nurodymą neišvykti iš šalies jis turėjo tik tuo metu, kai jam buvo nurodyta nusišalinti iš pareigų.

Po tokių diskusijų įvyko balsavimas. Balsų skaičiavimo komisijos pirmininkas T. Budrikis pranešė, kad už S. Šeputį balsavo 15 politikų, o prieš 10. Tačiau jis pažymėjo, kad du balsų skaičiavimo komisijos nariai nepasirašė protokolo. Jie prieštaravo todėl, kad buvo keli balsavimo biuleteniai, kuriuose kryželis pažymėtas šiek tiek išeinant iš apskritimo. Todėl jiems kilo abejonės ar tai yra teisėti balsai. Komisija nusprendė, kad tokios prielaidos yra nereikšmingos.

Patvirtinę balsavimą Savivaldybės tarybos nariai paskyrė S. Šeputį mero pavaduotoju. Vėliau visi tarybos nariai buvo paskirstyti į komitetus: Ekonomikos ir finansų, Teritorijų ir kaimo reikalų, Socialinių reikalų ir Kontrolės komitetą.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.