Prisistatė naujos valdančiosios koalicijos lyderiai

 

nauja koalicijaPasibaigus rinkimų maratonui, antrajai kadencijai tiesioginiuose mero rinkimuose išrinktas Vytautas Laurinaitis pristatė naujos kadencijos Savivaldybės tarybos valdančiąją koaliciją, kuri bus sudaryta iš Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, partijos Tvarka ir teisingumas, Socialdemokratų ir visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovų.

„Manome, kad koalicija galės tęsti pradėtus darbus, nes panašios sudėties buvo ir praėjusioje kadencijoje. Esame vienas kitą išbandę, žinome nuomones, pozicijas. Aš manau, kad naujos kadencijos koalicijos darbas bus sklandus“, – antradienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė V. Laurinaitis.

Meras, kaip ir kiti koalicijos partijų lyderiai – Virgilijus Pozingis, Algis Bekeris bei Edvardas Jurjonas pabrėžė, kad vienas pagrindinių jų darbo tikslų bus tęsti pradėtus darbus, o Šilutės miestas netrukus turėtų virsti savotiška statybų aikštele, nes bus tvarkomos viešosios erdvės, pastatai, pradėtas statyti baseinas, rekonstruojamas kelias į Žemaičių Naumiestį ir daug kitų.

Dėkojo rinkėjams

Padėkojęs jį palaikiusiems rinkėjams, V. Laurinaitis pristatė naujosios koalicijos partnerius. Anot jo, kiekvienos partijos atstovas turės užimti vadovaujantį postą, tačiau koks tai bus derinys, kokius žmones mes matysime administracijos direktoriaus, jo pavaduotojo ir vicemero postuose, dar sunku įvardinti. Meras sakė, kad gerbs kiekvienos partijos siūlomą kandidatą tam tikroms pareigybėms užimti. Beje, neatmetama galimybė, kad koalicija galės plėstis.

Valstiečių žaliųjų sąjungos Šilutės skyriaus lyderis V. Pozingis sakė, kad visų pirma reikia sulaukti patvirtintų rinkimų rezultatų, idant būtų išsklaidytos visos tarp rinkėjų sklandančios abejonės. Visgi, nors rezultatai dar nepatvirtinti ir nepaisant visų nesutarimų partijoje, jis džiaugėsi „valstiečių“ pasiektais rezultatais – partija gavo 4 mandatus Taryboje, vietoje anksčiau turėtų dviejų. „Mes parodėme, kad Šilutės skyrius yra stiprus su aiškiai sudėliota rinkimine programa, ir tvirtais kandidatais į Tarybos narius“, – sakė jis.

Į klausimą, ar jis gaus darbą Savivaldybės administracijoje ir ar į Tarybą ateis dirbti politikė Lijana Jagintavičienė, V. Pozingis atsakė, kad visų pirma reikia palaukti galutinių rinkimų rezultatų, o sprendimą priims partijos skyriaus valdyba. Kalbėdamas apie administracijos vadovų darbą jis sakė, kad tai atsakingos pareigybės, reikalaujančios atsakomybės, žinių, įsipareigojimų. Jo žodžiais sakant, „neateisi kaip saulutė pasisėdėti ir nieko nedaryti“.

Žurnalistai V. Pozingio paklausė, kodėl Valstiečių ir žaliųjų sąjungą atstovaujantis Seimo narys antrojo rinkimų turo metu buvo pasyvus, o tam tikrais klausimais išvis lindo į krūmus?

„Jeigu aš valdyčiau Seimo narį, galbūt būtų kitaip. Bet su Seimo nariu po rinkimų nebuvome susitikę. Jis neišsakė savo nuomonės viešai, reikėtų jo klausti, kodėl jis taip elgiasi“, – atsakė jis. V. Laurinaitis jį papildė, kad kreipėsi į Seimo narį dėl palaikymo antrojo rinkimų turo metu, tačiau jis atsisakė remti, pasakė, kad V. Laurinaičio kandidatūrą remia Šilutės skyrius, taip pat paramą išreiškė ir partijos pirmininkas Ramūnas Karbauskis. Seimo narys pasakė, kad nebėra jam ką čia remti, kadangi partijos parama aiški. Anot mero, gerbtina ir tokia pozicija.

Socialdemokratų lyderis Algis Bekeris taip pat dėkojo Šilutės žmonėms, kurie balsavo už tęstinumą, patikėjo jau atliktais darbais ir tais, kurie dar bus padaryti. Lygiai taip pat jis džiaugėsi, kad naujai sudaroma koalicija rinkimų kampanijos metu elgėsi korektiškai, nepylė purvo ant politinių oponentų, o kalbėjo apie konkrečius darbus.
Paklaustas, ar įmanoma, kad Socialdemokratų darbo partijos ir Socialdemokratų partijos atstovai būtų vienoje bendroje koalicijoje, A. Bekeris atsakė, kad šiai dienai tokio darinio neįsivaizduoja.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovas E. Jurjonas nedaugžodžiavo ir sakė palaikantis idėją tęsti pradėtus darbus.

Jis buvo paklaustas, kaip žiūri į tai, jog Šilutės mieste nuolat deginamos žvakelės – vienas visiems žinomas žmogus miestą yra tarsi pavertęs savo meninės fantazijos išraiškos forma. E. Jurjonas sakė, kad tas savo įsivaizduojamą misiją atliekantis žmogus jam netrukdo.

Šilutė virs statybų aikštele

Kalbėdamas apie tęsiamus darbus, meras sakė, kad dauguma jų įsibėgės pavasarį, atėjus palankiems orams. Tų darbų yra labai daug, daugiau kaip 42 paruošti projektai. Nauji koalicijos vadovai ieškos finansinių savivaldybės galimybių prisidėti prie šių darbų. Viskas, pasak V. Laurinaičio, turėtų būti įvykdyta. Jau šiais metais prasidės Šilutės kultūros ir pramogų centro renovacija, tiesiamas dviračių takas iš Šilutės į Traksėdžius, birželį prasidės baseino statyba, jau pradėtas tvarkyti kelias į Žemaičių Naumiestį.

Šilutės rajone gerės ir sveikatos paslaugų kokybė. Meras pritaria siūlymui, kad Šilutės ligoninei būtinas naujas, 128 pjūvių kompiuterinis tomografas (KT) ir su ligoninės vadovais tariasi dėl Savivaldybės įnašo.

„Jis yra būtinas, šiandien ligoninė be tokio tomografo negali egzistuoti. Pagrindiniai tyrimai atliekami šiuo aparatu“, – sakė meras. Tuo pačiu jis pasidžiaugė, kad Sveikatos apsaugos ministerija Šilutės ligoninei jau skyrė 200 000 Eur naujam rentgeno aparatui pirkti, taigi paslaugų kokybė tikrai gerės.