Pristatyta fotografijų paroda apie Aukštumalos pelkę

fotografijos apie_aukstumalaNesvarbu, kad už lango sniego kalnai ir spigina šaltis, – pavasaris jau ne už kalnų. Tuoj atgims gamta, sujudės upių vanduo, grįš paukščiai. Ne veltui neseniai paminėta pavasario pranašo Vieversio diena. Pasitinkant pavasarį Šilutės F.Bajoraičio viešosios bibliotekos  Rusnės filiale vasario 26 dieną atidaryta Karolinos Ambraškienės fotografijų paroda apie unikalią, vieną iš didžiausių Vakarų Lietuvoje Aukštumalos pelkę.

Šią pelkę pasaulyje  išgarsino vokiečių botanikas K.A.Veberis, dar 1902 metais Berlyne išspausdinęs pirmąjį mokslinį veikalą, fotografiju paroda_apie_aukstumalaskirtą detaliems pelkių tyrimams. Aukštumalos pelkė – visuotinai pripažintas pelkėtyros mokslo lopšys.

Nemuno deltos regioninio parko ekologas Povilas Bagdonas Rusnės bibliotekos lankytojams pristatė Aukštumalos pelkės augmenijos ir gyvūnijos įvairovę, unikalią ekosistemą, susidariusią per milijonus metų. Kiekvieną pavasarį tūkstantmečius kaupta  gamtos energija po žiemos sąstingio vis naujai prasiveržia pro tirpstančius ledus, pelkė pratrūksta nepakartojama garsų ir vaizdų simfonija. Tai iliustruoja parodos autorės Karolinos Ambraškienės fotografijos.

Bibliotekos nuolatiniai lankytojai, Šilutės Pamario pagrindinės mokyklos Rusnės progimnazijos skyriaus moksleiviai turėjo galimybę išgirsti pelkėje gyvenančių paukščių giesmes, pažinti augalų, žvėrių ir roplių pasaulį. Tai suteikė galimybę dar labiau priartėti prie Lietuvos gamtos lobyno. Kviečiame ir visus skaitytojus aplankyti fotografijų parodą apie  unikalią Aukštumalos pelkę.