Pristatytas stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“

Trečiadienio pavakarę į jaukų vakarą šilutiškius pakvietė F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotojai. Jų pastangų, kūrybiškumo ir iniciatyvos dėka, pristatytas naujas istorinis ir informacinis stalo žaidimas apie mūsų kraštą „Keliauk ir pažink Šilutę“.

Žaidimo pristatymo metu susirinkusieji sužinojo daug naujo apie savo miestą.

Taupydami laiką bibliotekininkai svečiams suteikė progą išbandyti šį žaidimą interaktyviai, tačiau visi smalsuoliai galės jį išbandyti ir taip, kaip jis sukurtas sumanytojų – sėdint prie stalo.

Stalo žaidimo „Keliauk ir pažink Šilutę“ pristatymas prasidėjo meniniu pasakojimu apie Šilutę, kurį pristatė Martyno Jankaus pagrindinės mokyklos ketvirtokės Lukrecija Jokubaitytė ir Greta Nedzelskytė (mokyt. Jolanta Kutkienė). Anot bibliotekininkų, pasirinktas pristatymo pasakojimas, kurio autorė Teresė Lorenčienė, atitiko vakaro temą ir nuotaiką. T. Lorenčienės sukurta istorija, skambėjusi iš pradinukių lūpų, buvo apie tai, kaip atsirado Šilutė. Tai – savotiškas simbolinis raktas naujo stalo žaidimo pristatymo pradžiai.

Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ sukurtas įgyvendinant projektą, kurį finansavo Lietuvos kultūros taryba ir Šilutės rajono savivaldybė. Projekto vadovė – Informacijos skyriaus vedėja Sandra Jablonskienė, idėją padėjo išgryninti Informacijos skyriaus darbuotojai, dailininkas Andrius Sirtautas, savanoriai, kurie vertino ir bandė, dalijosi pastebėjimais.

„Nesame istorikai, tad kurdami žaidimą daug skaitėme, domėjomės apie Šilutę ir kraštą, tikrinome istorinius šaltinius. Kurdami klausimus stengėmės apimti įvairias sritis, įtraukti ir mažiau girdėtus faktus“, – sakė S. Jablonskienė.

Paaiškėjo, kad geriausiai Šilutę pažįsta TAU literatų komanda.

Pats žaidimas turi specialią lentą, kurioje iliustruotas „kelias“ po Šilutę. Žaidimą sudaro 120 kortelių su klausimais, taisyklių informacinis lapelis, o jį žaisti vienu metu gali iki 6 žmonių. Anot bibliotekininkų, žaidžiant galima kurti ir savo taisykles, todėl sudarytos visos galimybės ne tik praplėsti žinių bagažą, bet ir išlaisvinti fantaziją.

„Kurdami šį žaidimą turėjome ir kitą tikslą – šeimos ar draugų susitikimo galimybę, kai visi susėda prie stalo ir gali šiltai pabendrauti, o tuo pačiu – pažaisti, gerai praleisti laiką“, – sakė S. Jablonskienė.
Pirmieji išbandyti žaidimą galėjo įvairaus amžiaus ir profesijų šilutiškiai. Bibliotekininkai juos trečiadienį pakvietė komandomis interaktyviai susipažinti su naujuoju produktu. Tad keliavo ir pažino iš naujo Šilutę net septynios komandos: „Mėlynieji“ – rajono Tarybos nariai, „Rudieji“ – bibliotekos savanorės Darijos komanda, „Rožinės“ – klubas „Moterų seklyčia“, „Oranžiniai“ – Šilutės trečiojo amžiaus universiteto literatų sambūris „Vėdrynas“, „Baltieji“ – rajono „Bočių“ draugija, „Geltonieji“ Šilutės atviro jaunimo centro komanda ir „Raudonieji“ – Inkaklių folkloro kolektyvas „Dainoriai“.
Po kelių išbandytų sričių paaiškėjo, kad lengviausiai Šilutę pažinti sekėsi Šilutės TAU literatams, kuriems vadovavo Aldona Sapronaitienė.