Pritarta siūlymui uždrausti kailinių žvėrelių ūkius

Seimas pritarė Gyvūnų gerovės ir apsaugos įstatymo pataisoms, kuriomis numatoma uždrausti laikyti, veisti, parduoti ar kitaip perleisti ir žudyti ūkinius gyvūnus dėl jų kailių. Tam, kad naujos nuostatos būtų priimtos, Seimas turės balsuoti dar kartą.

Jei Seimas pritartų galutinai, šis draudimas įsigaliotų 2027 m., nuo 2024 m. žvėrelių augintojams būtų skirtas pereinamasis laikotarpis, kai už tokios veiklos nutraukimą būtų skiriamos kompensacijos. Kompensacijas būtų mokamos tik toms įmonėms, kurios savo veiklą įregistravo iki 2022 m. sausio 1 d.

Kompensacijos dydis už vieną kailinį žvėrelį siektų 3 Eur, jei ši komercinė veikla būtų nutraukiama iki 2025 m., 2 Eur − jei būtų nutraukiama iki 2026 m., ir 1 Eur − jeigu veikla būtų nutraukiama iki 2026 m. pabaigos.

Už šią veiklą vykdžiusiems ūkio subjektams priklausančių statinių nugriovimą, įrenginių sunaikinimą bei atliekų sutvarkymą ir išvežimą nuo 2024 m. balandžio 1 d. iki 2026 m. gruodžio 31 d. taip pat būtų skiriama vienkartinė kompensacija. Kompensacijos numatomos ir už atleidžiamiems darbuotojams mokamas išeitines išmokas.

Šią veiklą jau yra uždraudusios 19 Europos šalių.

Pagal LR Seimo inf.