Pritarti referendumui „TAIP Seimo atgimimui“ galima internetu

REFERENDUMO 1Referendumo „TAIP Seimo atgimimui“ vienas iš organizatorių, visuomeninio judėjimo „TAIP“ lyderis Šilutėje Arvydas Jakas, kartu su savo pavaduotoju Egidijumi Jovaiša paskelbė, kad referendumo pritarėju jau galima tapti ir internetu. Organizacija „TAIP“, siekdama aktyvinti pilietiškumą, sudarė sąlygas žmonėms išreikšti savo nuomonę dėl referendumo organizavimo internetu.

Kiekvienas pilietis, turintis elektroninio parašo teisę ar besinaudojantis elektroninės bankininkystės paslaugomis, gali pritarti referendumui apsilankęs el. svetainėje www.referendumas.taip.lt.

Spaudos konferencijoje kalbėdamas apie pritariančiųjų referendumui registravimą Šilutėje, A.Jakas sakė, kad rezultatai pranoko lūkesčius. Per tris savaites Šilutės krašte surinkta 3,5 tūkstančio parašų.

A.Jakas, kartą dalyvavęs parašų rinkimo akcijoje dėl kito referendumo, sakė, kad toks pritariančiųjų skaičius tuomet buvo pasiektas tik per tris mėnesius.

Balandžio 16 d. judėjimo TAIP nariai Vyriausiajai rinkimų komisijai įteikė prašymą dėl piliečių referendumo iniciatyvinės grupės įregistravimo.

Judėjimas TAIP siekia penkių pagrindinių dalykų: pirma – sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101 nario, antra – apriboti parlamentarų kadencijų skaičių, kad Seimo narys iš eilės galėtų būti renkamas tik dvi kadencijas,  trečia – prailginti Seimo nario kadencijos trukmę iki 5 metų, ketvirta  – perkelti Seimo rinkimų datą iš rudens į pavasarį, penkta – stiprinti Seimo įstatymų leidybos kompetencijas.

Šilutėje važinėja du judėjimo „TAIP“ simbolika papuošti automobiliai, kuriais jaunuolių grupelės aplanko žmones jų darbo ar susibūrimų vietose ir siūlo pritarti, kad būtų rengiamas referendumas dėl Seimo darbo pertvarkų.

Pasak A.Jako, labiausiai žmonės pritaria siekiui sumažinti Seimo narių skaičių nuo 141 iki 101. Visiems akivaizdu, kad mažėjant gyventojų skaičiui Lietuvoje, neracionalu laikyti tokį gausų būrį parlamentarų.

Žmonės mielai palaiko siekį sumažinti Seimo nario galimų kadencijų skaičių – leisti dirbti tik dvi kadencijas iš eilės. Šis siekis Europos futbolo čempionato metu gavo naują šmaikštų šūkį: „Išspirk Seimo narį į darbo rinką“. Toks kadencijų apribojimas, pasak A.Jako, yra sveikintinas, nes mūsų Seime jau yra nemažai užsisėdėjusių politikų, kuriems pats laikas savo kailiu patirti, kaip žmonės turi gyventi pagal jų sukurtus įstatymus.

Referendumo paskelbimui būtinus 300 tūkstančių rinkėjų balsų referendumo iniciatoriai visoje Lietuvoje turi surinkti iki rugpjūčio 18 dienos.

Nuo gegužės 18 dienos, kai Šilutės rajone pradėti rinkti pritariančiųjų parašai, mūsų rajone už referendumą jau pasirašė apie 3500 žmonių.

Kaip sekasi rinkti referendumo rėmėjų parašus visoje Lietuvoje, oficialiai bus pranešta po birželio 18 dienos. Tą dieną visi skyriai turi pateikti rezultatus. Tačiau A.Jakas neabejoja, kad šilutiškiai yra tarp lyderių referendumo rėmėjų.

Pasak A.Jako, artimiausiu metu Šilutėje bus įsteigtos kelios nuolatinės vietos, kuriose referendumo rėmėjų lauks judėjimo „TAIP“ savanoriai.

Gyventojams suteikta ir šiuolaikiška galimybė pareikšti savo poziciją internetinėje erdvėje.

E.Jovaiša ir A.Jakas mano, kad rinkti referendumo rėmėjus elektroniniu būdu yra naujas žingsnis visuomeninėje veikloje.

Organizatoriai įsitikinę, kad neilgai trukus Vyriausioji rinkimų komisija parengs įstatymų projektą, kad tokia nuomonės pareiškimo forma galiotų ir rinkimų metu.