Privačių miškų savininkams – nemokami nuotoliniai mokymai

0.876609001475131802Aplinkos ministerija kviečia privačių miškų savininkus į nemokamus nuotolinius mokymus. Tai puiki galimybė neišėjus iš namų gauti reikiamų žinių ir atsakymus į rūpimus klausimus iš miškininkystės specialistų. Mokymai prasidės spalio mėnesį.

Iš viso bus surengta 10 užsiėmimų šiomis temomis: pagrindiniai ir miško ugdymo kirtimai, miškotvarkos projektas, leidimai kirsti mišką ir jų išdavimo tvarka, apvaliosios medienos matavimo būdai ir jos gabenimas, miško atkūrimas ir įveisimas, ES parama pagal Kaimo plėtros 2014-2020 m. programos priemones, susijusias su miškų ūkio veikla, miško sanitarinė ir priešgaisrinė apsauga, mokesčiai už parduotą žaliavinę medieną ir nenukirstą mišką.

Šie mokymai organizuojami atsižvelgus į ministerijos užsakymu anksčiau atliktas miškų savininkų apklausas. Jos parodė, kad vienas pagrindinių trikdžių jiems ūkininkauti savo miško valdose – žinių stoka. Todėl ministerija skyrė lėšų iš Bendrųjų miškų ūkio reikmių finansavimo programos privačių miškų savininkų nuotoliniams mokymams.

Šiuos mokymus organizuos konkursą laimėjusios Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegija ir viešoji įstaiga „Lietuvos žemės ūkio konsultavimo tarnyba“. Pirmasis užsiėmimas – apie pagrindinius miško kirtimus – vyks spalio 12 d. 15 val. Lektorius – Kauno miškų ir aplinkos inžinerijos kolegijos Miškininkystės katedros vedėjo pavaduotojas Evaldas Survila.

Norintieji dalyvauti mokymuose turėtų į juos užsiregistruoti. Išsamesnės informacijos galima teirautis tel. (8 347) 44049, 8642 11894 arba el. p. miskininkyste@lzukt.lt.