Privalomas darbas Saugose virsta megztomis kojinėmis

mezgimas saugoseJau metus galioja tvarka, kad socialines išmokas ir pašalpas gaunantys rajono gyventojai kiekvieną mėnesį po dvi dienas privalo atlikti viešuosius darbus, kuriuos paskiria seniūnijos. Kai kurie gyventojai dėl silpnesnės fizinės sveikatos, šeimos rūpesčių ar kitokių priežasčių viešuosius darbus atlieka šiek tiek kitaip ir pradžiugina tuos, kuriems labiausiai reikalinga parama ir pagalba.

Saugų seniūnijos seniūnė Anastazija Oželytė drauge su socialinėmis darbuotojomis – Brone Adomaitiene ir Daiva Kazlauskiene, „Šilutės naujienas“ pakvietė į seniūnijos salę ir parodė, kokiais megztais gražumynais virsta šiek tiek pakoreguoti privalomi viešieji darbai – viešuosius darbus turinčios atlikti moterys primezgė šiltų, žiemai tinkamų kojinių, kepurių, šalikų.

Saugų seniūnijoje aktyviai mezga Ana Norbajeva, Giedrė Matonienė, Aistė Bendikienė ir dar daugelis kitų moterų.

Gražiausiais raštais išmargintas kojines, kepurėles ir vieną kitą šalikėlį, prasidėjus gražiausių metų švenčių laukimo laikotarpiui, socialinės darbuotojos drauge su seniūne padalins sunkiau gyvenančioms ir vaikučius auginančioms šeimoms.

„Praėjusiais metais moterų suneštas kojines, kepurytes padalinome per kalėdinę akciją. Nuoširdžiai megztas dovanas vežėme ir vaikams iš socialinės rizikos šeimų, ir seniems, neįgaliems žmonėms“, – pasakojo A.Oželytė.

Seniūnė džiaugėsi, kad sugalvojus tokią viešųjų darbų formą galima pradžiuginti ne tik mezgančias moteris, kurios gali didžiuotis darančios gerą darbą, bet ir tuos, į kurių namus atkeliauja megzti darbeliai.