Privalome reikalauti Šilutės seniūno atsakomybės

Prieš daugiau negu tris mėnesius, matydamas prastą Šilutės miesto šaligatvių ir žolynų priežiūros kokybę, nusprendžiau detaliau pasidomėti šia tema. Kad Šilutės viešosios erdvės prižiūrimos prastai, jau ir tada niekas nesiginčijo. Net ir pats Šilutės seniūnas Raimundas Steponkus viešojoje erdvėje kalbėjo, kad valoma prasčiau ir rečiau, neva, dėl padidėjusio įkainio.

Zigmantas Merliūnas

Tačiau atlikęs už miesto tvarkymą atsakingos įmonės UAB „Raguvilė“ darbų atlikimo aktų analizę, buvau šokiruotas. Pagal aktuojamus darbų kiekius atrodo, kad Šilutė turėtų blizgėti. Per tris (rugsėjį – lapkritį) praėjusių metų mėnesius realiai neatliktiems darbams, galimai, buvo iššvaistyta daugiau negu 112 000 eurų!

Daugiausiai klausimų kėlė gatvių važiuojamosios dalies šlavimas. Ankstesnėje praktikoje ir pagal viešojo pirkimo sąlygas, gatvės buvo šluojamos 1-2 kartus per metus, dėl kokybės bei netvarkos niekas pretenzijų neturėjo. Dabar per tris mėnesius, darbų atlikimo aktų duomenimis, gatvės nušluotos nuo 33 iki 43 kartų. Pagal gautus dokumentus visos miesto gatvės turėjo būti šluojamos dažniau negu kas antrą darbo dieną. Tokio didžiulio šlavimo mašinų kiekio miesto gatvėse sunku būtų buvę nepamatyti. Miesto biudžetui tai kainavo 78 874 eurus.

Aktuose šokiravo ir šiukšlių išvežimo kiekių sudvigubinimas, lyginant su gautais KRATC talonais. Miestui per tris mėnesius tai kainavo 92 88 eurų.

Neatitikimų radau daug daugiau. Visus juos sausio 16 dieną perdaviau rajono vadovams, jie savo ruožtu mano pateiktos analizės pagrindu pradėjo vidinį auditą. Mano žiniomis, audito rezultatai mano teiginius patvirtino, o kai kuriose vietose rado ir dar daugiau neatitikimų bei dar didesnius nuostolius miesto biudžetui.

UAB „Raguvilė“ jau grąžino miestui daugiau negu 13 000 eurų permokos. Anot seniūno, – tai kompiuterinė klaida, kuri kartojosi net keturis mėnesius įmonės naudai. Kaip toks patyręs ir nuo neatmenamų laikų dirbantis seniūnas gali nepastebėti tokių akivaizdžių sudvigubinimų, kurie išpučia sąskaitas? Visas kitas pastabas iki šiol seniūnas neargumentuotai neigia, dangstydamasis tik jam vienam žinomais teisiniais pagrindais.

Mano nuomone, seniūnas privalo prisiimti atsakomybę už iššvaistytą biudžetą ir pasitraukti iš užimamų pareigų. O sutartis dėl galimo dokumentų klastojimo aktuojant neteisingus kiekius bei blogos viešųjų erdvių priežiūros su UAB „Raguvilė“ turi būti nutraukta.

Žygimantas Kurlianskas

Tam pritaria opozicijos lyderis  Žygimantas Kurlianskas: Už galimą rajono biudžeto tęstinį lėšų švaistymą turi būti prisiimta atsakomybė. Negalime leisti valdininkams taip neatsakingai elgtis su visų mūsų pinigais. Tai turi būti pamoka ir pavyzdys, jog nuo atsakomybės negalima išsisukti, o rajono valdžia neužsiims dangstymais, tačiau priešingai – viešai pripažins klaidas ir kuo greičiau imsis atitinkamų sprendimų“.

Kandidatas į Šilutės rajono savivaldybės tarybos narius TS-LKD sąraše (sąrašo numeris 9) Zigmantas Merliūnas, sąraše numeris 3.

Politinė reklama. Bus apmokėta iš TS-LKD politinės kampanijos sąskaitos. Užs. nr. PR0746