Privilegijos Rusnės gyventojams – nemokama žvejyba ištisus metus

zvejyba 1Jei gyveni vienoje gatvėje ar kaime su Seimo nariu ir nesulauki kokios nors išskirtinės, ne visiems paprastai prieinamos malonės, tai ko yra verta jo valdžia?

Toks nuo sovietinių nomenklatūrinio blato laikų išlikęs valdžios vertinimo matas gyvas ir gaivinamas.

Šilutės rajone išrinkti praėjusios kadencijos Seimo nariai liberalsąjūdietis Audrius Endzinas ir „tvarkietis“ Remigijus Žemaitaitis (ir šią kadenciją Seime dirbantis) šiuo požiūriu rinkėjų nenuvylė – seimūnų kaimynai naudos turėjo.

Kaimas, kuriame sodybą turi A.Endzino šeima, paskutiniais jo kadencijos metais tapo lengviau pasiekiamas, nes čia rekonstruotas, sutvirtintas pažliugęs kelias. Kaimynai buvo dėkingi.

R.Žemaitaičiui dėkingumą šiomis dienomis viešai reiškia Rusnės seniūnijos, kurioje jis turi sodybą ant Vorusnės upės kranto, gyventojai.

Juos pasiekė žinia, jog gruodžio 20-ąją įsigaliojo Mėgėjiškos žūklės įstatymo pakeitimai, kuriuose, be kitų, numatyta teisė Nemuno deltos regioninio parko (NDRP) vandens telkiniuose nemokamai, be mėgėjų žvejybos leidimų, žvejoti ne tik asmenims iki 16 metų, valstybinio socialinio draudimo pensininkams ir neįgaliesiems, bet ir visiems fiziniams asmenims, deklaravusiems gyvenamąją vietą Rusnės seniūnijoje.

Visiems kitiems žvejokliams (iš Lietuvos ar užsienio šalių), negavusiems minėtų išlygų, teks mokėti už meškeriojimą NDRP vandens telkiniuose 10 litų per parą, 30 Lt per savaitę ar 50 Lt per mėnesį.

Tiesa, tankus ir žuvingas hidrografinis tinklas Nemuno deltos regioniniame parke raizgosi ne tik Rusnės, bet ir Šilutės, Juknaičių, Kintų seniūnijų teritorijomis. Bet išimtis čia žvejoti nemokamai yra suteikta tik vienos iš keturių šių teritorijų gyventojams – R.Žemaitaičio kaimynams rusniškiams. Ar tik nebus supainiojęs Viešųjų ir privačių interesų?

Minijos, Ventės, Šyšos kaimų žmonės jau ketina rinkti protesto parašus, reikalaudami to paties – tais pačiais motyvais pagrįstos išlygos, kaip Rusnės salos meškeriotojams.

„Jei rusniškiai be mokesčio gaudys žuvis, to paties esam verti ir mes, ventiškiai ir kiti šišioniškiai“, – kalba žmonės.

Seimo narys R.Žemaitaitis šių metų balandį parengė pataisą, kuria Seimui siūlė keisti šiemet kovo 30-ąją įsigaliojusią naująją mėgėjiškos žūklės leidimų išdavimo tvarką, kad joje būtų įteisintas nemokamas meškeriojimas rusniškiams.

„Rusnės salos gyventojams, apsuptiems vandens telkinių, žvejyba yra tradicija, gyvenimo būdas, kultūros dalis. Todėl apmokestinti jų mėgėjišką žvejybą taip pat, kaip atvykstančių į salą žvejų, būtų neteisinga vietinių gyventojų atžvilgiu.

Šiuo pagrindu ir užregistravau pasiūlymą sudaryti galimybes Rusnės gyventojams žvejoti nemokamai, tam pritarė ir aplinkos ministras“, – pavasarį viešai komentavo R.Žemaitaitis.

Šiemet gruodžio 4-ąją pataisa Seime buvo priimta, ir rusniškiai sako: šimtas atlaidų Remigijui!

Bet Minijos, Šyšos, Šyšgirių, Tatamiškio ir kituose Nemuno žemupio kaimuose nedžiūgaujama – jie taip pat vandenų apsupti, potvyniai po kelis mėnesius laiko įkalintus, tradiciją žūklauti žmonės tęsia, bet ji jiems atsieina po 10 litų per parą ar 30 litų per savaitę.

„O juk tai tos pačios Nemuno deltos, regioninio parko dalis, tad diskriminuoti dalį gyventojų yra nedora“, – sako senbuvis V.J.