Pro pareigūnų akis nepraslydo 38 KET pažeidėjai

Eismo pazeidimaiTauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato (toliau – Tauragės apskr. VPK) Kelių policijos skyriaus ir Viešosios tvarkos skyriaus patrulių būrio pareigūnai praėjusį savaitgalį ir vėl vykdė prevencinę priemonę, skirtą sudrausminti Kelių eismo taisyklių (toliau – KET) nesilaikančius asmenis.

Sakoma, kad patyręs pareigūnas iš toli pastebi galimai neblaivų asmenį, sėdusį už automobilio vairo. Šį savaitgalį pro pareigūnų akis nepraslydo 3 tauriųjų gėrimų mėgėjai. Vienam vairuotojui, įkliuvusiam Tauragėje, kuriam nustatytas lengvas (0,43 prom. alkoholio) girtumas, gresia bauda nuo 289 iki 434 eurų su teisės vairuoti transporto priemones atėmimu nuo 1 metų iki 1 metų 6 mėnesių. Įtarimų policijai sukėlė ir dar 2 asmenų vairuojami automobiliai. Pareigūnams juos sustabdžius, įtarimai pasitvirtino. Vienam 25 metų vairuotojui, sustabdytam Tauragės r., taip pat nustatytas lengvas girtumas (0,95 prom. alkoholio), kitam – metais jaunesniam – vidutinis girtumas (2,18 prom. alkoholio). Tiesa, abu jauni vyrai policijai žinomi iš anksčiau. Jie ir prieš tai buvo bausti už vairavimą esant neblaiviems. Pastariesiems kelių ereliams gresia teisės vairuoti transporto priemones atėmimas nuo 3 iki 5 m. su transporto priemonės konfiskavimu.

Tradiciškai, surašyti protokolai ir tiems asmenims, kurie neturėdami teisės vairuoti, drąsiai sėdo už automobilio vairo, bet kelionės tikslo taip ir nepasiekė. Šilutės rajone už tokį KET pažeidimą protokolai surašyti 3 asmenims, toks protokolas surašytas ir Tauragėje sustabdytam asmeniui. Vietoj to, kad pasitaupę pinigų išsilaikytų vairavimo egzaminą, „vairuotojams“ teks pakrapštyti piniginę ir susimokėti ne mažą baudą, kuri siekia iki 434 eurų. Bauda nuo 434 iki 794 eurų arba administracinis areštas laukia ir dar vieno jauno 19 m. piliečio, kuriam teisė vairuoti transporto priemones buvo atimta anksčiau.
 
Pažeidimų būta ir daugiau. Pareigūnai protokolus surašė ir greičio mėgėjams, ir asmenims, nepaisantiems kelio ženklų reikalavimų, ir tiems vairuotojams, kurie neužsisega saugos diržų. Iš viso per minėtą laikotarpį nustatyti 38 KET pažeidėjai.
 
Policijos pareigūnai ragina Kelių eismo dalyvius gatvėse ir keliuose elgtis atsakingai, nevairuoti transporto priemones išgėrus ar apsvaigus nuo narkotinių bei psichotropinių medžiagų ir nepažeidinėti kitų KET reikalavimų.