Profesijų centro moksleiviai stebino išradingumu

 

PROFESIJU CENTRAS_ADidįjį ketvirtadienį buvo sunku praeiti pro Šilutės profesinio mokymo centro Paslaugų ir turizmo skyrių: iš gatvės tiesiog viliote viliojo kieme skambanti muzika ir sklindantys gardūs maisto kvapai. O užsukus paaiškėjo, kad nuojauta neapgavo: čia tiesiog tvyrojo šv. Velykų laukimas ir šventinė nuotaika, akis džiugino kiekvienas išpuoštas kampelis.

Skyriaus vedėja Vilma Grigonienė papasakojo, kad šv. Velykų laukimas dar gerokai iki švenčių buvo palietęs kiekvieną skyriaus mokinį ir mokytoją. Iš anksto buvo ruošiamos šventinės dekoracijos, daromos puokštės, kuriami ir išbandomi patiekalų receptai, dėliojamas renginio scenarijus. Ir nuošalyje neliko nė vienas bendruomenės narys. Net būsimieji apdailininkai statybininkai rado kaip prisidėti – pasitelkę fantaziją ir praktikų metu naudojamas statybines medžiagas jie pagamino tokių originalių margučių, kad juos mačiusiems taip ir magėjo juos neštis namo ir pasidėti ant šventinio stalo. PROFESIJU CENTRAS_1

Būsimieji padavėjai ir barmenai, serviruodami stalus, dosniai dalijo patarimus, kaip sukurti estetišką ir pakilią šventinę nuotaiką, kaip išvengti kičo, kokius naudoti indus ir aksesuarus. Daugelis svečių net nežinojo, jog, pasirodo, keičiasi net ir stalo serviravimo mados.

Iš mokomojo restorano užėjus į virtuvę norėjosi iš karto sėstis prie stalo ir paragauti visų virėjo specialybės mokinių gaminamų skanėstų – nuo žuvininkystės praktinio mokymo centre užaugintų upėtakių drebučiuose iki šokoladu aplietos Velykų bobos. Ir gaila, kad šventė vyko tik mokyklos bendruomenės rate – į ją pakviesti kolegos iš Transporto ir žemės ūkio skyriaus Pagryniuose. “O kaip norėtųsi, kad visas miestas, visi mokiniai, jų mokytojai ir tėveliai pamatytų ir savo kailiu patirtų, koks įdomus ir šiuolaikiškas yra gyvenimas mokantis profesijos. Ir tai tikrai ne veltui leidžiamas laikas. Tai – prasminga veikla, kurios metu jaunimas įgyja profesinę kvalifikaciją, o svarbiausia – atranda save, atskleidžia savo talentus, ugdo tautiškumo, pilietiškumo, bendravimo ir bendradarbiavimo įgūdžius”, – sakė V. Grigonienė.

Pasak vedėjos, galime pasidžiaugti, kad visų mūsų ateitis, akivaizdu, yra darbščiose ir patikimose rankose.