Profesinę šventę minėjo visų varguolių rūpintojėliai

soc darbuotojai Valodskiene111 socialinių darbuotojų ir jų padėjėjų dirba Šilutės rajono socialinėse įstaigose. Visi jie prieš savaitę rinkosi į savo profesinės šventės minėjimą. Kartu suvažiavo ir juos mylintys seniūnai, jų darbą vertinantys Savivaldybės vadovai, nevyriausybinių organizacijų atstovai – visi, kas kiekvieną dieną mato šių ne apie save, bet apie kitus galvojančių ir kitiems padėti besistengiančių žmonių atsidavimą.

Visus šiuos žmones, dosniai dalijančius savo gerumą, šiemet svetingai priėmė Žemaičių Naumiesčio seniūnijos Pašusčių kaime soc darbuotojai Dovydasesantys senelių globos namai „Senjorų Eldoradas“. Čia tradiciškai išrinkta ir geriausia „Metų socialinė darbuotoja“ bei „Metų socialinis partneris“, padėkota geriausiems iš geriausių, pasidalinta geromis idėjomis bei pasiekimais, su kolegomis pabendrauta prie arbatos puodelio.

Prikelia gyventi ir suteikia viltį

Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis priminė, kad Šilutės socialiniai darbuotojai savo profesinę šventę mini tik 10 metų. Per tą laiką jie jau išsirinko ir pagerbė 10 savo geriausių kolegų, taip pat – geriausių partnerių – asmenų ar įstaigų, kurie labiausiai padeda jiems kasdieniame darbe, talkina organizuojant susitikimus ir pasitarimus.

Pasveikinti kilnų darbą dirbančių socialinių darbuotojų atvyko Savivaldybės vadovai. Meras Vytautas Laurinaitis sakė socialinius darbuotojus norintis vadinti rūpintojėliais, nes visos jų dienos yra ištisinis rūpinimasis kitais. Be to, šie žmonės turi būti  visapusiški – ir ekonomistai, kad padėtų savo globotiniams tvarkytis su finansais, ir iš nevilties gelbstinčiais psichologais, ir rūpestingais globėjais, mokančiais elementarių buities įgūdžių.
soc darbuotojai Pasalugu centrasBūtet tokie žmonės yra tas 111 mūsų rajono socialinių darbuotojų, ir jiems meras linkėjo už savo rūpestį sulaukti ir grįžtamojo gerumo, užuojautos ir supratimo, sulaukti savo darbo įvertinimo.

Daug  svečių atvyko su gėlėmis rankose ir teikė jas socialiniams darbuotojams. Kilnius socialinių darbuotojų darbus pastebėjo Šilutės r. policijos komisariato vadovai, o jų nuomonę išsakė pareigūnės Nerija Ropienė ir Vaiva Pranauskienė. Už bedradarbiavimą dėkojo „Sodros“ Šilutės skyriaus vadovė Birutė Kleinaitė, nuolatine galimybe pasitarti džiaugėsi Šilutės senelių globos ir Macikų socialinės reabilitacijos namų, Moterų katalikių organizacijos atstovės.

Buvusi Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėja Kristina Šveikauskienė kalbėjo, kad visi žmonės nori gerai gyventi, tačiau kai kurie nespėja koja kojon su pirmaujančiaisiais. Būtet šiems žmonėms reikia pagalbos rankos, būtent juos prikelia ir viltį gyventi oriai suteikia socialiniai darbuotojai.

Įvyko ir kasmetiniai rinkimai

Labiausiai savo darbui atsidavusioms socialinės darbuotojoms įteikti Savivaldybės administracijos padėkos raštai. Jie atiteko Šilutės socialinių paslaugų centro specialistėms Sigitai Rimkienei, Indrei Lekavičiūtei, Linai Linkytei, Irenai Čiuplytei, Jolantai Šulcienei bei Violetai Blažienei, taip pat Šilutės ir Saugų seniūnijų socialinio darbo organizatorėms Linai Ozgirdaitei ir Daivai Kazlauskienei, Saugų vaikų globos namuose dirbančioms Jolantai Nogaitienei, Lijanai Dirgėlienei ir Laimutei Indriūnienei, Šilutės senelių globos namų socialinei darbuotojai Jelenai Valienei bei Savivaldybės Socialinės paramos skyriaus specialistei Astai Lileikienei.

Perskaitytas ir socialinės apsaugos ir darbo ministrės Algimantos Pabedinskienės sveikinimas visiems socialiniams dabuotojams, kuriame už profesionalumą dėkojama kiekvienam iš jų.

„Metų socialiniu partneriu“ šiemet išrinktas „Senjorų Eldoradas“ ir jo vadovė Laimutė Danutė Giedraitienė. Mamai išvykus, jai soc darbuotojai naumiestiskiaiskirtą padėkos raštą priėmė sūnus Dovydas.

„Nesitikėjau“, – net už galvos susiėmė Šilutės senelių globos namų direktorė Danutė Valodskienė, kuomet salėje nuskambėjo jos, kaip „Metų socialinės darbuotojos“, pavardė. Šis vardas D.Valodskienei skirtas už tai, kad sėkmingai organizavo įstaigos renovacijos procesą – tai įstaigoje, kur gyvena daug senų neįgalių žmonių, yra ypač sudėtinga. Be to, Šilutės senelių globos namai sėkmingai pasirengė ir pirmieji iš Savivaldybės socialinių įstaigų gavo licenciją darbui.

Direktorė savo ruožtu dėkojo visam savo kolektyvui, nes, jos žodžiais tariant, vadovas esąs tik menkas sraigtelis, o pagrindinį darbą nudirba komanda. „Mūsų komanda labai stipri – ačiū jums“, – sakė D.Valodskienė.

Savo įspūdžiais pasidalijo Švėkšnos „Saulės“ gimnazijos moksleivė Ina Vaitiekutė, kuri vasaros pabaigoje pagal projektą „Moksleiviai į Vyriausybę“ savaitę susipažino su Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos veikla. Ji gyrė šios ministerijos valdininkų šilumą ir sakė pastebėjusi, jog visas jų darbas skirtas vienam tikslui – padėti žmogui.

Paramos prašytojų mažėja
soc darbuotojai vainutiskiai
Socialinės paramos skyriaus vedėjas A.Šimelionis pavaldiniams neleido tik džiaugtis ir priiminėti sveikinimus, bet sugrąžino į realybę sakydamas, jog būtina pasikalbėti ir apie darbą.
Jis priminė pagrindines šių metų naujoves. Viena jų – pašalpų skirstymas nuo metų pradžios perduotas savivaldybėms, buvo įkurtos pašalpų skyrimo komisijos, kurių darbo pagrindinis tikslas – kad parama būtų teikiama tiems, kam iš tiesų jos reikia.

Taip pat pasikeitė II laipsnio valstybinės pensijos skyrimo tvarka – į šią pensiją gali pretenduoti 5 ir daugiau vaikus dorai užauginusios motinos. Dėl šių moterų dokumentų tvarkymo socialiniams darbuotojams smarkiai padaugėjo darbo.

Šie metai svarbūs įstaigų licencijavimui, mat licencijas iki Naujųjų metų privalės gauti visos įstaigos. Kitąmet vėl žadama įvairių įstatymų pataisų, tad metai bus nelengvi, o socialinių darbuotojų, anot A.Šimelionio, laukia nauji iššūkiai.

Skyriaus vedėjo pavaduotoja Virginija Paulauskienė sakė, kad socialinių pašalpų gavėjų bei nemokamą maitinimą gaunančių moksleivių pastaruoju metu mažėja, tad savaime suprantama, mažėja ir tam skiriamos lėšos.
soc darbuotojai saugos
Vedėjo pavaduotoja Audra Barauskienė supažindino, kiek Europos Sąjungos lėšų per įvairius projektus jau įsisavino rajono socialinės įstaigos –  apie 4,5 milijono litų. Bet yra ir ne tokios malonios statistikos. Pavyzdžiui, rajonas pirmauja regione pagal neįgalių žmonių procentą – jų turime 12,5 proc.|

O ateities vizijos – kad kuo mažiau žmonių gyventų globos institucijose. Tačiau kol kas stacionarių paslaugų poreikis, anot A.Barauskienės, tik didėja.

Katyčių socialinė darbuotoja Neringa Kuisytė su kolegėmis pristatė projektą „Mini verslas šeimoje“, skirtą labiausiai pažeidžiamiems visuomenės nariams. Jį įgyvendinę katytiškiai gali džiaugtis suteikę savo globotiniams ir moralinį pasitenkinimą, ir materialinę naudą, mat projekto metu kartu su rizikos grupės šeimų vaikais gamino namelius įvairiems naminiams gyvūnėliams ir paukščiams, kuriuos dabar galės auginti jaunieji katytiškiai.

Į projektą įtraukta kelios dešimtys jaunųjų katytiškių ir tai, socialinių darbuotojų manymu, padės vaikams mokytis darbo ir pasidžiaugti jo vaisiais.

Daugiau nuotraukų „Šilutės naujienų” Facebook albume!