Profesinę šventę paminėjo viso rajono pedagogai

mokytojo diena_siluteje_DSCN0044Spalio 5-oji – Tarptautinė mokytojų diena – į Šilutės kultūros ir pramogų centrą sukvietė visus rajono pedagogus, pasiruošusius garsiai pasidžiaugti bei pasididžiuoti savo profesija. Praėjusį trečiadienį būtent jiems, mokytojams, skambėjo gražiausios eilės, linkėjimai bei sveikinimai.

Šventinį renginį pradėjo du garsūs ir jaunatviški Šilutės meno mokyklos pedagogai: Liudmina Kašėtienė ir Arnoldas Rumšas, atlikdami bendrą muzikinį kūrinį.

Su Tarptautine mokytojų diena šiemet išskirtinai pasveikino ir staigmeną pedagogams paruošė Šilutės rajono savivaldybės Švietimo skyriaus specialistai. Jie susirinkusiesiems parodė sukurtą filmuką, kuriame savo mintimis apie mokyklą, mokytojo profesiją, pasirinktą pedagogo kelią kalbėjo darželinukai, mokiniai ir patys mokytojai.

Sveikinimo žodžius Mokytojo dienos proga išsakė ir rajono meras Vytautas Laurinaitis, Švietimo skyriaus vedėja Birutė Tekorienė, Seimo pirmininko pavaduotojas Kęstas Komskis ir Seimo narys Artūras Skardžius.

„Neradau gražesnio žodžio už AČIŪ. Ačiū jums, mieli mokytojai, kolegos, už praeitį, dabartį ir ateitį. Jūs buvote, esate ir būsite tvirto, kūrybiško, pilietiško Pamario gyventojo kūrėjai. Jūs nuolat nurodote kryptį kitiems, į jus kasdien pažvelgia daugybė akių“, – sakė meras.

Anot rajono vadovo, kuris taip pat turi nemažai pedagogo patirties, šiuolaikiniame pasaulyje, kuris yra perpildytas informacijos, mokytojas yra pagrindinis pagalbininkas, padedantis susivokti, atrasti tikrąjį kelią, dalijantis ne tik patarimus, bet ir diegiantis moralines vertybes.

Pasak V.Laurinaičio, būtent pedagogo didžiulio darbo dėka vaikuose įsižiebia noras išmokti, vertinti, suprasti.

Meras linkėjo mokytojams, auklėtojams, švietimo įstaigų direktoriams tvirtybės, išradingumo, geros sveikatos, meilės sau ir šalia esančiam bei tikėjimo savo darbais. Anot jo, profesinės dienos proga ištartas nuoširdus pagarbos žodis neturėtų leisti suabejoti, kad mokytojai yra reikšmingi ir reikalingi Lietuvai bei Šilutės kraštui.mokytojo diena_siluteje_DSCN0038

Švietimo skyriaus vedėja B.Tekorienė linkėjo, kad mokytojų gerumas, šiluma, skleidžiama šviesa išliktų kiekvieno mokinio atmintyje, širdyje, kad jų vardą mokiniai tartų visados su meile ir pasididžiavimu.

„Mokytojau, šviesos tau mintyse, bendruose siekiuose“, – sakė B.Tekorienė, linkėdama, kad nelengvas ir atsakingas mokytojo darbas sulauktų deramos pagarbos ir įvertinimo.

Po visų sveikinimų pedagogų laukė jau tradiciniu šurmuliu bei smagia pramoga tapusi Tarptautinės mokytojų dienos loterija.

Jos metu buvo apdovanota 10 laimingųjų mokytojų, kurių salėje sėdimos vietos sutapo su loterijos biliete užrašytais skaičiais.
Tarptautinės mokytojų dienos šventę šiemet Šilutėje vainikavo legendinės grupės „Vairas“ koncertas.

Didelių pokyčių nėra

Po renginio Švietimo skyriaus vedėjos B.Tekorienės „Šilutės naujienos“ teiravosi apie rajono pedagogų aktualijas: darbuotojų amžių, kaitą švietimo įstaigose bei kvalifikuotų specialistų poreikius. Vedėja sakė, jog, palyginti su praėjusiaisiais mokslo metais, didelių pokyčių neįvyko. Tiksliausią statistiką šalies Pedagogų registro centras paskelbs šį arba kitą mėnesį.

Pernai iš viso Šilutės rajone pirmaeilėse pareigose pedagoginį darbą dirbo 586 darbuotojai. Dėl to, kad keliose mokyklose įvyko reorganizacija, mokytojų skaičius beveik nesumažėjo, labiau sumažėjo mokyklų administracijos darbuotojų.

Anot B.Tekorienės, mokyklose pedagogų netrūksta. Mokyklos pačios ieško reikiamų specialistų ir jų randa. Į Švietimo skyrių tuo klausimu kreipiasi labai retai.

Šiuo metu rajono bendrojo lavinimo mokyklose yra darbo krūviai paskirstyti. Populiariausios yra anglų kalbos pradinio ir pagrindinio mokymo specialybės. Sunkiausiai išgyvena fizikai, chemikai, kurių darbo krūvis nedidelėse mokyklose yra labai mažas. Įprasta, kad šių specialybių pedagogai įsidarbina keliose mokyklose.

Daugiau nuotraukų „Facebook“ albume.