Profesinės šventės dieną – ugniagesių viltys apie geresnes darbo sąlygas

gaisrininku diena kolektyvasLaukdami įkurtuvių naujai statomoje gaisrinėje, laukdami modernios technikos, kurios iki šiol negalėjo gauti vien todėl, kad ji nebūtų tilpusi senuose ankštuose garažuose, ir dėkodami geriausiems kolegoms Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos (PGT) kolektyvo nariai gegužės 4-ąją pasitiko profesinę šventę – ugniagesių globėjo šv. Florijono dieną.

Tądien ugniagesiai gelbėtojai tradiciškai surengė atvirų durų dieną ir priėmė visus, kas norėjo pamatyti jų šiandienos gyvenimo sąlygas ir techniką, kuria skubama gelbėti nelaimės ištiktųjų.

Dėkojo keturių pamainų vadams

Profesinės dienos renginius ugniagesiai pradėjo iškilminga rikiuote. Sulaukė ir aukštų svečių – pasveikinti mūsų gelbėtojus ir pasidžiaugti artėjančiomis jų įkurtuvėmis naujai statomose patalpose atvyko savivaldybės atstovai ir Seimo nariai.

Rimantas Macijauskas, Evaldas Bilevičius, Donatas Šikšnius ir Robertas Reikertas – tai keturių Šilutės PGT pamainų vadai, kuriems tądien įteikti LR Seimo padėkos raštai už puikią tarnybą. Juos įteikęs Seimo pirmininkės pavaduotojas Kęstas Komskis pasidžiaugė šilutiškių ugniagesių darbu, linkėjo jiems sveikatos ir greičiau įsikelti į naujas patalpas.

„Manau, kad pamainos vado indėlis labai svarbus visos pamainos darbui, nes kai atsakingai dirba vadas, gerai savo pareigas atlieka ir kiti ugniagesiai“, – „Šilutės naujienoms“ sakė Šilutės PGT viršininkas Rimantas Mačijauskas.gaisrininku diena mokiniai

Metų pabaigoje tikisi įkurtuvių

Aprodydamas svečiams pusantro milijono eurų vertės statomą objektą – naująsias gaisrinės patalpas – R.Mačijauskas pasakojo, kad jose bus ne tik erdvūs garažai, bet ir ugniagesių mokymų klasė bei sporto salė, poilsio kambariai.

„Vis dar pasigirsta nuomonių, kad ugniagesiai, kol niekas nedega, nieko ir neveikia. Iš tiesų mūsų vyrai kasdien po kelias valandas ir teorijos naujovių mokosi, ir treniruojasi“, – sakė R.Mačijauskas.

PGT viršininkas patenkintas statybininkų – UAB „Infesa“ iš Vilniaus darbu, nes vyrai dirba atsakingai, o svarbiausia – atsakingai naudoja paskirtas lėšas, neatsilieka nuo numatytų terminų. Pernai statybininkams sumokėta 600 tūkstančių, šiemet – jau 300 tūkstančių eurų.

„Liepos 1-ąją jau bus panaudota pusė statyboms skirtos sumos, liks tik vidaus apdaila ir sistemų įrengimas. Jei laiku gausime likusius pinigus, statybininkai žadėjo mūsų naujuosius namus priduoti net šių metų pabaigoje, nors oficialiai darbus jie turėtų baigti tik kitų metų pirmąjį ketvirtį“, – sakė R.Mačijauskas.

Laukia ir naujos technikos

gaisrininku diena seimo padekosNe mažiau nei įkurtuvių naujuosiuose namuose ugniagesiai laukia naujos technikos, kuri jiems jau gaminama. Šilutiškius šių metų pabaigoje turėtų pasiekti du nauji automobiliai: keltuvas, kuriuo jie galės be vargo pasikelti į 30 metrų aukštį, ir autocisterna, kuria bus galima vežti net 8 tonas vandens vienu metu.

Automobilinės kopėčios, kuriomis šiandien naudojasi PGT vyrai, yra senos, o cisternos, kuriomis jie skuba į gaisravietes, talpina vos 3 tonas vandens.

Naujoji autocisterna nesunkiai įveiks ir iki metro gylio potvynio vandenis, tad žymiai operatyvesnę pagalbą nelaimės atveju bus galima suteikti Rusnės ir kitų apsemtų vietovių gyventojams.

Visgi R.Mačijauskas mano, kad Rusnėje turėtų būti ir savas ugniagesių punktas, mat atstumas nuo Šilutės iki Rusnės, o ypač – iki Uostadvario, yra nemenkas. Juo labiau kad gaisrinė saloje anksčiau yra buvusi.